Varsity scoreboard (Tuesday, Nov. 7)

The Baltimore Sun
Copyright © 2021, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad

Scores, schedule

TUESDAY, NOV. 7

Boys soccer

REGION CHAMPIONSHIPS

CLASS 4A EAST

Severna Park 4, Leonardtown 0

CLASS 3A EAST

9 Centennial 4, J.M. Bennett 3, OT

CLASS 2A NORTH

8 Eastern Tech 5, Central 0

CLASS 2A SOUTH

River Hill 8, Calvert 0

CLASS 1A NORTH

Sparrows Pt. 8, Lewis 2

Girls soccer

REGION CHAMPIONSHIPS

CLASS 4A EAST

3 Broadneck 2, 9 Severna Park 1

CLASS 3A EAST

12 Atholton 1, Chesa.-AA 0

CLASS 3A WEST

Linganore 3, Westminster 0

CLASS 2A NORTH

Hereford 10, Gwynn Park 0

CLASS 2A SOUTH

2 River Hill 3, Calvert 2, OT

CLASS 1A NORTH

Sparrows Pt. 2, Loch Raven 0

CLASS 1A SOUTH

McDonough 11, Chesa.-SP 0

CLASS 1A EAST

Patterson Mill 7, Snow Hill 0

TODAY, NOV. 8

Boys soccer

REGION CHAMPIONSHIP

CLASS 4A NORTH

Howard at Sherwood, 6

CLASS 3A NORTH

C.M. Wright at Towson, 2:30

CLASS 3A WEST

Thomas Johnson at Manchester Valley, 6

CLASS 2A EAST

Fallston at Kent Island, 5:30

CLASS 2A WEST

Century at Middletown, 6

CLASS 1A EAST

Patterson Mill at St. Michaels, 5:30

Girls soccer

REGION CHAMPIONSHIPS

CLASS 4A NORTH

Perry Hall at Urbana, TBA

CLASS 3A NORTH

Towson at Bel Air, 6

CLASS 3A SOUTH

City at Huntingtown, 5

CLASS 2A EAST

Fallston at Queen Anne’s, 5

CLASS 2A WEST

Poolesville at Winters Mill, 6

Field hockey

STATE SEMIFINALS

CLASS 2A

(at Broaadneck)

Glenelg vs. Kent Island, 5

Liberty vs. Hereford, 7

CLASS 1A

(at Paint Branch)

Crisfield vs. Patuxent, 5

F.S. Key vs. Fallston, 7

Girls volleyball

SECTION FINALS

CLASS 4A NORTH

Hereford at Western, TBA

CLASS 4A EAST

Leonardtown at S. River, TBA

Severna Park at Arundel, TBA

CLASS 3A NORTH

Franklin at Towson, 5

C.M. Wright at Bel Air, 6

CLASS 3A SOUTH

Oxon Hill at Poly, TBA

CLASS 3A EAST

Centennial at Atholton, TBA

CLASS 3A WEST

Magruder at Westminster, 6

CLASS 2A NORTH

Edmondson at Hereford, 5

CLASS 2A SOUTH

Wilde Lake at Glenelg, TBA

CLASS 2A EAST

Fallston at Rising Sun, 5:30

CLASS 2A WEST

Oakdale at Liberty, TBA

CLASS 1A NORTH

Ben Franklin at Dunbar, 4

Loch Raven at Western Tech, TBA

45°