Don’t miss Orioles players, John Means & Paul Fry, as they guest host at our Brews and O’s event!

Varsity scoreboard (Tuesday, Jan. 23)

The Baltimore Sun
Copyright © 2019, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad

Scores, schedule

TUESDAY, JAN. 23

Boys basketball

TOP 15

13 Old Mill 64, S. River 34

Others

Annapolis 70, Glen Burnie 53

Arundel 65, Northeast 49

Bel Air 69, Bo Manor 62

Ben Franklin 78, Forest Park 64

Broadneck 53, Chesa.-AA 41

C.M. Wright 98, Aberdeen 66

Century 53, Manchester Valley 42

City 87, KASA 50

Digital Harbor 86, Douglass 77

Edmondson 61, New Era 40

Elkton 70, HDG 64

Fallston 53, Patterson Mill 46

Harford Tech 74, Edgewood 72

Indian Creek 60, Severn 58

Meade 56, Severna Park 42

N. Harford 41, Rising Sun 38

Patterson 65, Lewis 51

S. Carroll 60, Winters Mill 50

Southern 61, N. County 49

Westminster 54, F.S. Key 41

Girls basketball

TOP 15

Old Mill 68, 11 S. River 62

15 Westminster 52, F.S. Key 38

Others

Arundel 66, Northeast 32

C.M. Wright 45, Aberdeen 37

Chesa.-AA 54, Broadneck 41

Dunbar 61, FAET 15

Edmondson 46, New Era 14

Fallston 42, Patterson Mill 25

Forest Park 57, Ben Franklin 9

Friends 41, Perry Hall Chr. 35

Gar. Forest 33, Concordia Prep 29

Glen Burnie 46, Annapolis 38

Joppatowne 40, Bo Manor 38

Manchester Valley 52, Century 21

Meade 54, Severna Park 32

N. County 57, Southern 45

N. Harford 49, Rising Sun 42

Park 45, Beth Tfiloh 31

Patterson 38, Lewis 33

S. Carroll 42, Winters Mill 41

Elkton at Harford Tech, ppd.

Wrestling

Dulaney 49, Perry Hall 28

Eastern Tech 66, New Town 11

Loch Raven 37, Western Tech 35

Milford Mill 51, Kenwood 21

Boys squash

Gilman 7, Calvert Hall 0

TODAY, JAN. 24

Boys basketball

Milford Mill at Owings Mills, 5

St. Paul’s at Chapelgate, 5

Dunbar at B.D. Jemsion, 5:15

Dunbar at KASA, 5:15

Boys’ Latin at Gilman, 5:30

Catonsville at Towson, 5:30

Chesa.-BC at Overlea, 5:30

Dulaney at New Town, 5:30

Dundalk at Parkville, 5:30

Franklin at Eastern Tech, 5:30

Lansdowne at Kenwood, 5:30

Loch Raven at Patapsco, 5:30

Perry Hall at Woodlawn, 5:30

Pikesville at Hereford, 5:30

Randallstown at W’rn Tech, 5:30

Sparrows Pt. at Carver A&T, 5:30

St. John’s-CP at Curley, 5:30

Green St. at Park, 5:45

John Carroll at C.M. Wright, 6

St. Mary’s at Friends, 6

St. Mary’s-Ryken at Gilman, 6:30

Tome at HDG, 6:45

AACS at Calvert Hall, 7

Goretti at St. Frances, 7

McDonogh at Loyola, 7

Mt. Carmel at Mt. St. Joe, 7

Spalding at Pallotti, 7

Girls basketball

Coppin Acad. at Dunbar, 4

HDG at Tome, 4

Indian Creek at Key, 4

Western Tech at Randallstown, 4

FCA at St. Paul’s, 4:30

Parkville at Dundalk, 4:30

Bryn Mawr at Friends, 5:30

Carver A&T at Sparrows Pt., 5:30

Eastern Tech at Franklin, 5:30

Hereford at Pikesville, 5:30

Kenwood at Lansdowne, 5:30

Maryvale at Mt. de Sales, 5:30

Mercy at NDP, 5:30

New Town at Dulaney, 5:30

Oldfields at Park, 5:30

Overlea at Chesa.-BC, 5:30

Owings Mills at Milford Mill, 5:30

Patapsco at Loch Raven, 5:30

Severn at St. Johns’-CP, 5:30

Towson at Catonsville, 5:30

Woodlawn at Perry Hall, 5:30

AACS at Mt. Carmel, 6

Poly at McDonogh, 6

St. Frances at NCA, 7:30

73°