Don’t miss Orioles players, John Means & Paul Fry, as they guest host at our Brews and O’s event!

Varsity scoreboard (Tuesday, Jan. 16)

The Baltimore Sun
Copyright © 2019, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad

Scores, schedule

TUESDAY, JAN. 16

Boys basketball

TOP 15

Mt. St. Joe 70, Boys’ Latin 57

Others

Aberdeen 57, Carver 53

Beth Tfiloh 60, Jemicy 39

C.R. Jesuit 64, Sts. Peter & Paul 52

Century 55, Fallston 17

Concordia Prep 63, Park 48

Edmondson 73, Digital Harbor 59

Gerstell 57, Severn 43

Glenelg 57, Liberty 51

Man. Valley 50, Franklin 48

New Era 62, Green St. 37

North East 66, N. Harford 54

St. Paul’s 63, St. Mary’s 41

Brunswick at F.S. Key, ppd.

Linganore at South Carroll, ppd.

Urbana at Westminster, ppd.

Tuscarora at Reservoir, ppd.

Girls basketball

TOP 15

9 John Carroll 86, Dunbar 38

Others

Aberdeen 64, Joppatown 49

C.M. Wright 55, Bel Air 39

Catholic 44, Friends 42

Edmondson 60, Digital Harbor 36

Glenelg 45, Liberty 27

Hammond 54, Patterson Mill 11

New Era 50, Green St. 27

Randallstown 54, Overlea 17

Edgewood at North East, ppd.

F.S. Key at Brunswick, ppd.

S. Carroll at Linganore, ppd.

Wrestling

TOP 15

13 Mt. Hebron 36, River Hill 31

Others

Eastern Tech 72, Chesa.-BC 0

Milford Mill 42, Catonsville 25

Owings Mills 54, Loch Raven 22

Boys squash

Gilman 7, Boys’ Latin 0

St. Paul’s 7, Friends 0

TODAY, JAN. 17

Boys basketball

Milford Mill at New Town, 4

Annapolis at Northeast, 5

Arundel at Meade, 5

Severna Park at N. County, 5

S. River at Chesa.-AA, 5

Southern at Glen Burnie, 5

Concordia Prep at Patterson Mill, 5:15

Coppin Acad. at Edmondson, 5:15

Atholton at Hammond, 5:30

Centennial at River Hill, 5:30

Eastern Tech at Lansdowne, 5:30

Franklin at Overlea, 5:30

Friends at Curley, 5:30

Hereford at Dulaney, 5:30

Howard at Wilde Lake, 5:30

Kenwood at Chesa.-BC, 5:30

Loch Raven at Carver A&T, 5:30

Long Reach at Mar. Ridge, 5:30

Mt. Hebron at Oakland Mills, 5:30

NAF at Digital Harbor, 5:30

Owings Mills at Pikesville, 5:30

Parkville at Sparrows Pt., 5:30

Patapsco at Dundalk, 5:30

Randallstown at Woodlawn, 5:30

Reservoir at Glenelg, 5:30

Towson at Perry Hall, 5:30

Western Tech at Catonsville, 5:30

Pallotti at John Carrroll, 6

Bel Air at HDG, 6:45

C.M. Wright at Harford Tech, 6:45

Fallston at Edgewood, 6:45

Joppatowne at Aberdeen, 6:45

N. Harford at Bo Manor, 7

Spalding at Gilman, 7

St. Frances at McDonogh, 7

Loyola at AACS, 7:30

Girls basketball

Bo Manor at N. Harford, 3:30

Chesa.-AA at S. River, 5

Glen Burnie at Southern, 5

Meade at Arundel, 5

N. County at Severna Park, 5

Northeast at Annapolis, 5

Carver A&T at Loch Raven, 5:30

Catonsville at Western Tech, 5:30

Chesa.-BC at Kenwood, 5:30

Concordia Prep at Bryn Mawr, 5:30

Dulaney at Hereford, 5:30

Dundalk at Patapsco, 5:30

Garrison Forest at Park, 5:30

Glenelg at Reservoir, 5:30

Hammond at Atholton, 5:30

Lansdowne at Eastern Tech, 5:30

Maryvale at St. Paul’s, 5:30

Mar. Ridge at Long Reach, 5:30

New Town at Milford Mill, 5:30

Oakland Mills at Mt. Hebron, 5:30

Overlea at Franklin, 5:30

Perry Hall at Towson, 5:30

Pikesville at Owings Mills, 5:30

River Hill at Centennial, 5:30

Sparrows Pt. at Parkville, 5:30

St. John’s-CP at St. Mary’s, 5:30

St. Tim’s at AACS, 5:30

Wilde Lake at Howard, 5:30

Roland Park at St. Frances, 6

Aberdeen at Bel Air, 6:45

Elkton at Fallston, 6:45

Harford Tech at C.M. Wright, 6:45

HDG at Joppatowne, 6:45

73°