Varsity scoreboard (Thursday, Nov. 9)

The Baltimore Sun
Copyright © 2021, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad

Scores, schedule

TODAY, NOV. 10

Football

REGION SEMIFINALS

CLASS 4A NORTH

Perry Hall at Paint Branch, 7

Sherwood at Howard, 7

CLASS 4A EAST

Arundel at North Point, 7

Meade at Broadneck, 7

CLASS 3A NORTH

Edgewood at Franklin, 7

CLASS 3A EAST

Atholton vs. J.M. Bennett at Wicomico Cnty Stadium, 7

Long Reach at Chesa.-AA, 7

CLASS 2A NORTH

Hereford at Forest Park, 6

Edmondson at Gwynn Park, 7

CLASS 2A SOUTH

Glenelg at River Hill, 7

CLASS 2A EAST

Elkton at Harford Tech, 7

CLASS 2A WEST

Liberty at Damascus, 7

CLASS 1A NORTH

Chesapeake-BC at Dunbar, 6

CLASS 1A EAST

Col. Richardson at HDG, 7

Boys soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 1A

(at Northeast)

Clear Spring vs. Sparrows Pt., 7:30

Girls soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 1A

(at Northeast)

Boonsboro vs. Sparrows Pt., 7:30

Girls volleyball

REGION FINALS

CLASS 4A NORTH

Sherwood at Howard, 5

CLASS 4A EAST

*S. River at Arundel, TBA

CLASS 3A NORTH

Bel Air at Towson, 6

CLASS 3A SOUTH

*Northern-Calvert at Poly, TBA

CLASS 3A EAST

Atholton at J.M. Bennett, 5

CLASS 3A WEST

Tuscarora at Westminster, 4:30

CLASS 2A NORTH

Crossland at Hereford, 4

CLASS 2A SOUTH

La Plata at Glenelg, 5

CLASS 1A NORTH

Dunbar at Western Tech, 4

SATURDAY, NOV. 11

Football

REGIONAL SEMIFINALS

CLASS 3A NORTH

C.M. Wright at Milford Mill, 1

CLASS 1A NORTH

Overlea vs. Lewis at Dunbar, 1

Boys soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 4A

(at Wise)

Bethesda-CC vs. Sherwood, 2:30

Severna Park vs. Bowie, 7:30

CLASS 3A

(at Linganore)

Manchester Valley vs. C.M. Wright, 12

Centennial vs. Great Mills, 2:30

CLASS 2A

(at River Hill)

Century at Eastern Tech, 12

Fallston at River Hill, 2:30

CLASS 1A

(at Northeast)

Patterson Mill vs. International, 2:30

Girls soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 4A

(at Wise)

Quince Orchard vs. Urbana, 12

Broadneck vs. Eleanor Roosevelt, 5

CLASS 3A

(at Linganore)

Atholton vs. Huntingtown, 5

Bel Air at Linganore, 7:30

CLASS 2A

(at River Hill)

Fallston at River Hill, 5

Winters Mill vs. Hereford, 7:30

CLASS 1A

(at Northeast)

Patterson Milll vs. McDonough, 12

Field hockey

STATE FINALS

(at Washington College)

CLASS 4A

S. River vs. Dulaney, 11 a.m.

CLASS 3A

Chesa.-AA vs. C.M. Wright, 6:30

CLASS 2A

Glenelg vs. Hereford, 4

CLASS 1A

F.S. Key vs. Patuxent, 1:30

SUNDAY, NOV. 12

Football

MIAA A Conference semifinals

(at CCBC-Essex)

McDonogh vs. St. Frances, 12

Gilman vs. Calvert Hall, 3

Note: *—Friday or Saturday.

32°