Varsity scoreboard (Friday, Nov. 10)

The Baltimore Sun
Copyright © 2021, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad

Scores, schedule

FRIDAY, NOV. 10

Football

REGION SEMIFINALS

CLASS 4A NORTH

3 Howard 20, Sherwood 18

Paint Branch 44, Perry Hall 21

CLASS 4A EAST

Broadneck 35, 8 Meade 6

N. Point 20, 12 Arundel 19

CLASS 3A NORTH

Edgewood 20, Franklin 8

CLASS 3A EAST

Atholton 43, J.M. Bennett 7

Long Reach 27, Chesa.-AA 24

CLASS 3A WEST

Westminster 58, Watkins Mill 18

CLASS 2A NORTH

Gwynn Park 8, Edmondson 2

Hereford 44, Forest Park 13

CLASS 2A SOUTH

Glenelg 14, 11 River Hill 6

CLASS 2A EAST

Harford Tech 35, Elkton 0

CLASS 2A WEST

Damascus 35, Liberty 0

CLASS 1A NORTH

Dunbar 48, Chesa.-BC 0

CLASS 1A EAST

HDG 56, Col. Richardson 6

Boys soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 1A

(at Northeast)

Sparrows Pt. 2, Clear Spring 1, OT

Girls soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 1A

(at Northeast)

6 Sparrows Pt. 5, Boonsboro 0

Girls volleyball

REGION FINALS

CLASS 4A NORTH

Sherwood 3, Howard 2

CLASS 4A EAST

1 Arundel 3, 3 S. River 1

CLASS 3A NORTH

9 Towson 3, Bel Air 0

CLASS 3A SOUTH

Northern-Calvert 3, Poly 0

CLASS 3A EAST

Atholton 3, J.M. Bennett 2

CLASS 3A WEST

Westminster 3, Tuscarora 0

CLASS 2A NORTH

12 Hereford 3, Crossland 0

CLASS 2A SOUTH

La Plata 3, Glenelg 2

CLASS 1A NORTH

Western Tech 3, Dunbar 0

TODAY, NOV. 11

Football

REGIONAL SEMIFINALS

CLASS 3A NORTH

C.M. Wright at Milford Mill, 1

CLASS 1A NORTH

Overlea vs. Lewis at Dunbar, 1

Boys soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 4A

(at Wise)

Bethesda-CC vs. Sherwood, 2:30

Severna Park vs. Bowie, 7:30

CLASS 3A

(at Linganore)

Manchester Valley vs. C.M. Wright, 12

Centennial vs. Great Mills, 2:30

CLASS 2A

(at River Hill)

Century at Eastern Tech, 12

Fallston at River Hill, 2:30

CLASS 1A

(at Northeast)

Patterson Mill vs. International, 2:30

Girls soccer

STATE SEMIFINALS

CLASS 4A

(at Wise)

Quince Orchard vs. Urbana, 12

Broadneck vs. Eleanor Roosevelt, 5

CLASS 3A

(at Linganore)

Atholton vs. Huntingtown, 5

Bel Air at Linganore, 7:30

CLASS 2A

(at River Hill)

Fallston at River Hill, 5

Winters Mill vs. Hereford, 7:30

CLASS 1A

(at Northeast)

Patterson Milll vs. McDonough, 12

Field hockey

STATE FINALS

(at Washington College)

CLASS 4A

S. River vs. Dulaney, 11 a.m.

CLASS 3A

Chesa.-AA vs. C.M. Wright, 6:30

CLASS 2A

Glenelg vs. Hereford, 4

CLASS 1A

F.S. Key vs. Patuxent, 1:30

SUNDAY, NOV. 12

Football

MIAA A Conference semifinals

(at CCBC-Essex)

McDonogh vs. St. Frances, 12

Gilman vs. Calvert Hall, 3

41°