High School Sports Scores

THURSDAY

FIELD HOCKEY

REGIONAL PLAYOFFS

QUARTERFINALS

CLASS 4A NORTH

No. 15 Dulaney 9, Kenwood 0

Chesapeake-AA 6, Glen Burnie 0

North County 4, Old Mill 0

CLASS 4A EAST

No. 1 Severna Park 5, Annapolis 1

No. 2 South River 10, North Point 0

OTHER SCORE

No. 6 Broadneck 6, Arundel 1

CLASS 4A WEST

No. 4 Westminster 6, Churchill 3

CLASS 3A NORTH

No. 13 Hereford 5, Towson 2

OTHER SCORES

C.M. Wright 3, Franklin 0

North Harford 7, Aberdeen 0

Parkville 1, Patapsco 0

CLASS 3A EAST

Atholton 2, Northeast 0

Centennial 1, Mt. Hebron 0

Howard 4, Wilde Lake 0

River Hill 3, Reservoir 2

CLASS 2A NORTH

No. 10 Fallston 5, North East 0

Bel Air 8, Dundalk 0

Rising Sun 7, Eastern Tech 0

CLASS 2A SOUTH

Marriotts Ridge 4, Loch Reach 0

Oakland Mills 2, Calvert 1

CLASS 2A WEST

No. 5 Century 6, North Carroll 1

Poolesville 2, South Carroll 1

Winters Mill 5, Walkersville 0

CLASS 1A NORTH

Loch Raven 1, Harford Tech 0

CLASS 1A WEST

Pikesville 2, Carver A&T; 0

BOYS SOCCER

TOP 15 No. 6 Gilman 3, Spalding 1

No. 7 Mount St. Joe 2, 8 Cavlert Hall 2

No. 14 Loyola 2, No. 3 McDonogh 1

OTHER SCORE Curley 4, John Carroll 2

Glenelg CS 2, St. Mary's 0

REGIONAL PLAYOFFS

FIRST ROUND

CLASS 4A EAST

Old Mill 5, Annapolis 1

South River 2, North Point 1, OT

CLASS 3A EAST

Centennial 3, Northeast 0

GIRLS SOCCER

Glenelg CS 2, St. Mary's 0

REGIONAL PLAYOFFS

FIRST ROUND

CLASS 4A EAST

North Point 1, Arundel 0, 2OT

CLASS 2A WEST

Winters Mill 2, North Hagerstown 1

GIRLS VOLLEYBALL

North East d. 5 Fallston, 26-24, 25-13, 25-13, 25-14

No. 9 Mt. Hebron d. Wilde Lake, 25-11, 25-20, 20-25, 25-20

No. 14 Broadneck d. Glen Burnie, 25-8, 25-22, 25-18

OTHER SCORE Bel Air d. C.M. Wright, 25-8, 19-25, 18-25, 25-12, 15-4

Edgewood d. Aberdeen, 23-25, 25-16, 25-18, 25-23

Howard d. Marriotts Ridge,25-19, 20-25, 25-22, 25-16

IAAM SEMIFINALS

A Conference No. 3 Mt. de Sales d. Seton Keough, 25-11, 25-21, 25-27, 25-18

No. 6 Spalding d. 10 St. Paul's, 18-25, 25-27, 25-19, 25-20, 15-9

B Conference

John Carroll d. AACS, 25-10, 25-10, 25-20

ANNE ARUNDEL COUNTY CHAMPIONSHIP

No. 13 Severna Park d. No. 11 South River, 22-25, 12-25, 25-10, 25-18, 17-15

Copyright © 2020, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad
45°