Today's high school schedule

Thursday

- Football

Northwestern at Edmondson, 3:45

Douglass at Southside, 3:45

Poly at Digital Harbor, 3:45

Maritime Ind. at Forest Park, 3:45

Lake Clifton at Patterson, 3:45

Dunbar at IBE, 3:45

DuBois at Southwestern, 3:45

Carver at Lewis, 4

City at Mervo, 6

Manchester Valley at S.Carroll, 7

Aberdeen at C. M. Wright, 7

Bel Air at Havre de Grace, 7

Bohemia Manor at Edgewood, 7

Fallston at Elkton, 7

Harford Tech at North East, 7

- Field hockey

Aberdeen at Edgewood, 3:30

Havre de Grace at Elkton, 3:30

Rising Sun at N.Harford, 3:30

Atholton at Marriotts Ridge, 3:30

Mt. Hebron at Centennial, 3:30

Glenelg at Howard, 3:30

River Hill at Hammond, 3:30

Long Reach at Reservoir, 3:30

Oakland Mills at Wilde Lake, 3:30

Sparrows Point at Eastern Tech, 3:45

North Carroll at Century, 4

Manchester Valley at Westminster, 4

Thomas Johnson at Winters Mill, 4

AACS at Lutheran, 4

Mount de Sales at Park, 4

Roland Park at Bryn Mawr, 4

Mercy at Glenelg CS, 4

Catholic at Pallotti, 4

St. Timothy's at Key, 4

Indian Creek at Oldfields, 4

Notre Dame Prep at Spalding, 4

Annapolis at Northeast, 5

Broadneck at Meade, 5

Southern at Chesapeake-AA, 5

John Carroll at Seton Keough, 5:15

Glen Burnie at N.County, 5:30

St. Mary's at St. Paul's, 5:30

Fallston at Bel Air, 6:30

Perryville at Harford Tech, 7

Arundel at South River, 7

Old Mill at Severna Park, 7

- Boys soccer

McDonogh at Spalding, 4

Calvert Hall at Loyola, 4

Friends at Glenelg CS, 4

Park at Severn, 4

Pallotti at St. Paul's, 4

Key at Beth Tfiloh, 4

Chapelgate at Indian Creek, 4

Lutheran at Mt. Carmel, 4

J.Carroll at Mt. St. Joseph, 4

Gilman at Curley, 4

Reservoir at River Hill, 5:30

Winters Mill at Century, 6:30

Liberty at South Carroll, 6:30

Bo Manor at Aberdeen, 6:45

N.Harford at Patterson Mill, 6:45

Wilde Lake at Atholton, 7

Long Reach at Glenelg, 7

Hammond at Mt. Hebron, 7

Northeast at Annapolis, 7

Meade at Broadneck, 7

South River at Arundel, 7

Chesapeake-AA at Southern, 7

North County at Glen Burnie, 7

Severna Park at Old Mill, 7

- Girls soccer

Centennial at Howard, 4

Chapelgate at Beth Tfiloh, 4:15

Northeast at Annapolis, 5

Meade at Broadneck, 5

South River at Arundel, 5

Chesapeake-AA at Southern, 5

Glen Burnie at N.County, 5

Severna Park at Old Mill, 5

Oakland Mills at Marr. Ridge, 5:30

River Hill at Reservoir, 5:30

Century at Winters Mill, 6:30

South Carroll at Liberty, 6:30

Man. Valley at Westminster, 6:30

Atholton at Wilde Lake, 7

Glenelg at Long Reach, 7

Mt. Hebron at Hammond, 7

- Girls volleyball

Randallstown at Western Tech, 5

Pikesville at Overlea, 5

Catonsville at Perry Hall, 5

New Town at Kenwood, 5

Franklin at Woodlawn, 5

Sparrows Point at Dundalk, 5

Patapsco at Loch Raven, 5

Parkville at Hereford, 5

Eastern Tech at Dulaney, 5

Carver A&T; at Chesapeake-BC, 5

Towson at Milford Mill, 5

Owings Mills at Lansdowne, 5

North Harford at Patterson Mill, 5

Arundel at South River, 5

Southern at Chesa-AA, 5

Glen Burnie at N.County, 5

Broadneck at Meade, 5:30

Century at Westminster, 6

Winters Mill at F. S. Key, 6

N.Carroll at Manchester Valley, 6

Old Mill at Severna Park, 6

AACS at Beth Tfiloh, 6

Liberty at South Carroll, 6:15

Northeast at Annapolis, 6:20

Rising Sun at St. Mark's (Del.), 6:45

Copyright © 2020, The Baltimore Sun, a Baltimore Sun Media Group publication | Place an Ad
34°