South Carroll, 251; North Saint John’s, 237

The North Saint John's (NSJ) Blue Marlins hosted the South Carroll Serpents on Saturday, July 6.

Advertisement

Top NSJ Finishers for the entire meet:

Individual Medley

9-10G: 2. K. Jackson, 1:47.40; 4. A. Lagow; 5. M. Boarman. 9-10B: 1. F. Davis, 1:23.79; 3. J. Stevens. 11-12G: 2. A. Boarman, 1:27.88; 4. M. Van Patten; 6. J. Rippeon. 11-12B: 2. T. Kay, 1:21.97; 3. A. Singleton; 4. W. Lagow. 13-14G: 2. G. Rippeon, 1:16.31; 6. L. McMennamin. 13-14B: 2. G. Davis, 1:13.59; 4. J. Munns; 7. C. Crossan. 15-18G: 2. A. Corb, 1:14.75. 15-18B: 4. J. Reed, 1:08.46; 5. S. Collins; 7. K. Zgorski.

Freestyle

6-UG: 1. B. Ryan, 30.31; 2. M. Ryan; 3. E. Copsey. 6-UB: 1. R. Hetzner, 26.40; 2. E. Lagow; 4. C. Francia. 7-8G: 1. D. Packer, 21.16; 2. S. Hetzner; 4. B. Francia. 7-8B: 1. C. Lagow, 18.58; 2. S. Jones; 3. K. Jackson. 9-10G: 2. S. Corb, 38.75; 3. B. Sites; 6. R. Rothenberger. 9-10B: 1. L. Dean, 38.79; 2. H. Clark; 3. M. Oak. 11-12G: 2. K. Alter, 33.66; 3. A. Mackey; 4. M. Van Patten. 11-12B: 2. J. Corb, 31.79; 3. B. Richter; 5. W. Kettering. 13-14G: 2. A. Mackey, 1:07.90; 3. S. Perry; 4. K. Webb. 13-14B: 1. R. Conroy, 1:03.97; 5. A. Fries; 6. T. Schickler. 15-18G: 2. E. Webb, 1:09.34. 15-18B: 2. G. Kay, 55.56; 5. M. Santoni; 7. J. Reed.

Backstroke

6-UG: 1. E. Capelle, 37.87; 4. L. McGill; 3. B. Ryan. 6-UB: 2. R. Hetzner, 30.81; 3. E. Lagow; 4. T. Moraz. 7-8G: 1. L. Copsey, 26.96; 2. S. Hetzner; 4. P. Rothenberger. 7-8B: 2. C. Lagow, 26.82; 4. T. Singleton; 5. S. Mullaney. 9-10G: 2. S. Corb, 20.78; 4. A. Lagow; 5. B. Sites. 9-10B: 1. F. Davis, 19.18; 3. M. Oak; 4. L. Hetzner. 11-12G: 1. M. Sites, 38.28; 6. I. Vainieri; 7. B. Schaeffer. 11-12B: 1. J. Corb, 37.90; 2. A. Singleton; 5. W. Kettering. 13-14G: 1. G. Rippeon, 36.25; 3. K. Webb; 7. L. McMennamin. 13-14B: 2. R. Conroy, 33.44; 3. A. Fries; 8. A. Oak. 15-18G: 2. A. Corb, 33.47; 6. M. Conroy. 15-18B: 2. S. Collins, 31.18; 4. G. Kay; 7. J. Cargiulo.

Butterfly

8-UG: 2. B. Francia, 28.44; 4. M. Paterson. 8-UB: 1. S. Jones, 21.62; 4. K. Jackson; 5. M. Oshea. 9-10G: 2. K. Jackson, 20.35; 3. A. Singleton; 5. K. Moraz. 9-10B: 1. F. Davis, 17.41; 3. J. Stevens; 4. L. Dean. 11-12G: 2. M. Sites, 36.56; 3. K. Alter; 4. A. Boarman. 11-12B: 3. B. Richter, 41.25; 5. W. Lagow; 8. N. Gousis. 13-14G: 2. S. Perry, 34.90; 5. L. McMennamin. 13-14B: 1. G. Davis, 33.06; 4. R. Conroy; 7. C. Crossan. 15-18G: 2. E. Webb, 35.18; 6. M. Conroy. 15-18B: 3. J. Kettering, 28.78; 5. J. Cargiulo; 6. M. Santoni.

Breaststroke

8-UG: 1. D. Packer, 26.39; 2. L. Copsey. 8-UB: 2. M. Oshea, 25.59; 5. A. Verma. 9-10G: 2. M. Boarman, 24.56; 4. A. Singleton; 5. K. Moraz. 9-10B: 1. L. Hetzner, 24.44; 2. J. Stevens; 3. D. Hukmani. 11-12G: 3. M. Kirk, 43.55; 4. A. Mackey; 6. A. Kennedy. 11-12B: 2. T. Kay, 46.78; 3. W. Kettering; 6. N. Gousis. 13-14G: 2. A. Mackey, 42.06; 7. M. Holley. 13-14B: 1. G. Davis, 36.81; 2. J. Munns; 4. T. Schickler. 15-18G: 2. A. Corb, 40.53. 15-18B: 2. J. Reed, 32.85; 4. G. Kay; 6. B. Schickler.

Free Relays

6-UM: 1. R. Hetzner; E. Lagow, B. Ryan, M. Ryan, 2:07.05; 2. E. Capelle, C. Francia, A. Richardson, C. Yaniro. 7-8M: 1. B. Francia, S. Jones, C. Lagow, D. Packer, 1:26.84; 2. S. Hetzner, K. Jackson, F. McCarthy, M. Oshea. 9-10G: 1. S. Corb, K. Jackson, A. Singleton, B. Sites, 2:33.97. 9-10B: 1. H. Clark, L. Dean, M. Oak, J. Shane, 2:49.15; 2. L. Hetzner, R. Mackey, L. Stevens, D. Veliuona. 11-12G: 2. K. Alter, A. Boarman, A. Mackey, M. Sites, 2:15.46; 3. A. Kane, A. Kennedy, M. Kirk, J. Rippeon. 11-12B: 1. J. Corb, T. Kay, B. Richter, A. Singleton, 2:13.90. 13-14G: 1. A. Mackey, S. Perry, G. Rippeon, K. Webb, 2:02.82. 13-14B: 2. C. Crossan, A. Fries, J. Munns, T. Schickler, 2:07.94. 15-18M: 2. J. Cargiulo, M. Conroy, E. Webb, K. Zgorski, 1:58.69.

Advertisement
Advertisement
Advertisement