xml:space="preserve">
xml:space="preserve">
CountyTown/cityboarddesignee
Allegany CountyAllegany CountyAllegany College of MarylandCynthia Bambara (Prez)
Allegany CountyBarton  
Allegany CountyCumberland  
Allegany CountyFrostburg  
Allegany CountyLonoconing  
Allegany CountyLuke  
Allegany CountyMidland  
Allegany CountyWesternport  
Anne ArundelCountyCounty CouncilAmy Tate, Elizabeth Jones
Anne ArundelCountyAnne Arundel Community CollegeAnita Delaporte
Anne ArundelCountySoil Conservation DistrictScott Robert Leis
Anne ArundelCountyBoard of ElectionsLoretta Brown-Malloy, Joseph Torre, David Garrels
Anne ArundelAnnapolisCity of AnnapolisKaren Hardwick, Regina Watkins-Eldridge, Hilary Roggio Raftovich
Anne ArundelHighland Beach  
Baltimore CityBaltimore CityCity CouncilMichelle Wirzberger
Baltimore CityBaltimore CityHispanic CommissionCatalina Rodrigues Lima
Baltimore CityBaltimore CityDepartment of Human ResourcesElvira Berry, P. Chris Lee, Amanda Howell
Baltimore CityBaltimore CityPimlico Community Development AuthoritySara Paranilam
Baltimore CityBaltimore CityHousing Authority of Baltimore CityAnthony Scott, Jan Goslee
Baltimore CityBaltimore CityBaltimore Development CorporationJeffrey Pillas
Baltimore CityBaltimore CityWorkforce Investment BoardLili Taylor
Baltimore CityBaltimore CitySustainability CommissionDana Cooper, Edward Whalen
Baltimore CityBaltimore CityPlanning CommissionDana Cooper
Baltimore CityBaltimore CityBoard of Electrical Examiners and SupervisorsAndre Mellerson
Baltimore CityBaltimore CityRecreation and Parks Advisory BoadHoward Aylesworth
Baltimore CityBaltimore CityLexington Market Inc.Stephen Kraus
Baltimore CityBaltimore CityBaltimore Public markets IncStephen Kraus
Baltimore CityBaltimore CityIndustrial development AuthorityStephen Kraus
Baltimore CityBaltimore CityBoard of FinanceStephen Kraus
Baltimore CityBaltimore CityPublic Art CommissionC. Ryan Patterson
Baltimore CityBaltimore CityCommission for Historical and Architectural Preserv.Eric Holcomb
Baltimore CityBaltimore CityInclusionary Housing BoardRuth Louie
Baltimore CityBaltimore CityMayor's Office of Cable and CommunicationsTonia Lee, Rhonda Thomas
Baltimore CityBaltimore CityCommission on Aging and Retirement EducationArnold Eppel, Samantha Gardiner
Baltimore CityBaltimore CityHIV/AIDS CommissionPatrick Chaulk, Carolyn Nganda-Good, Cassandra Stewart
Baltimore CityBaltimore CityNeedle Exchange Program Advisory CommitteePatrick Chaulk
Baltimore CityBaltimore CityEnoch Pratt Free LibrarySheree Norton, Patricia Lasher
Baltimore CityBaltimore CityTrespass Towing BoardDwaynell Gray
Baltimore CityBaltimore CityBoard of EstimatesBernice Taylor
Baltimore CityBaltimore CityFire DepartmentSpencer Nichols
Baltimore CityBaltimore CityPlanning DepartmentVictor Bonaparte, Wolde Arasa, Eric Tiso, Mary Clapsaddle
Baltimore CityBaltimore CityVisit BaltimoreTom Noonan
Baltimore CityBaltimore CityCharles Village Community Benefits DistrictDavid Hill
Baltimore CityBaltimore CityBaltimore Office of Promotion & the ArtsC Ryan Patterson
Baltimore CityBaltimore CityEnvironmental Control BoardSandra Baker
Baltimore CityBaltimore CityOff Street Parking CommissionDavid Rhodes
Baltimore CityBaltimore CityParking Authority of Baltimore CityDavid Rhodes
Baltimore CityBaltimore CityEmployees' and Elected Officials Retirement SystemsIan Berger, Meghan Horn
Baltimore CityBaltimore CityBoard of Municipal and Zoning AppealsAjoke Agboola
Baltimore CityBaltimore CityEthics BoardDawna Cobb, Linda Pierson, Jennifer Burdick, Thaddeus Watulak
Baltimore CityBaltimore CityBoard of School CommissionersJanet Johnson, Liya Amelga
Baltimore CityBaltimore CityMinority and Women's Business Entrprise Cert. Appeals BoardChristopher Lundy
Baltimore CityBaltimore CityJourney Home Board (end homelessness)Adrienne Breidenstine
Baltimore CityBaltimore Citymayor's Office of Employment DevelopmentMilena Kornyl
Baltimore CityBaltimore CityMayor's task Force on the Use and Implementation of Body Worn camerasStephanie Robinson
Baltimore CityBaltimore CityBoard of ElectionsArmstead Jones Sr., Tara Andrews
Baltimore CityBaltimore CityFire & Police Employees' Retirement SystemAbraham Schwartz, Heather Pensyl
BaltimoreBaltimore CountyAdult Public Guardianship Review BoardTheresa Cunningham
BaltimoreBaltimore CountyAdvisory Commission on Environmental QualityDon Outen
BaltimoreBaltimore CountyCommission on AgingLaura Riley
BaltimoreBaltimore CountyAgricultural land Preservation Advisory BoardWallace Lippincott
BaltimoreBaltimore CountyAnimal hearing BoardJohn Markley
BaltimoreBaltimore CountyArchitectural Review BoardGeorge Klunk
BaltimoreBaltimore CountyCommission on Arts and SciencesFronda Cohen
BaltimoreBaltimore CountyBoard of AppealsDon Brand
BaltimoreBaltimore CountyBoard of Social Serviceskathy Wynn
BaltimoreBaltimore CountyChild fatality Review teamColleen Freeman
BaltimoreBaltimore CountyChild Protection PanelMark Millspaugh
BaltimoreBaltimore CountyCCBC Board of Trustees (Community College)Sheila Fitzgerald
BaltimoreBaltimore CountyCounty CouncilThomas Bostwick
BaltimoreBaltimore CountyDesign Review panelLynn Lanham
BaltimoreBaltimore CountyCommission on DisabilitiesHal Franklin
BaltimoreBaltimore CountyDomestic fatality Review BoardKaren Kaiser
BaltimoreBaltimore CountyDrug and Alcohol CouncilDr. Gregory Wm. Branch
BaltimoreBaltimore CountyElectrical Administrative BoardDon Brand
BaltimoreBaltimore CountyEthics CommissionElaine Katz
BaltimoreBaltimore CountyFetal Infant Mortality Review CommitteeDr. Linda Grossman
BaltimoreBaltimore CountyFood Regulations Review CommitteeDr. barbara McLean
BaltimoreBaltimore CountyBoard of HealthKathy Wynn
BaltimoreBaltimore CountyHuman Relations CommissionMarsha Parham
BaltimoreBaltimore CountyInfant and Toddler Advisory BoardDr. Linda Grossman
BaltimoreBaltimore CountyLandmarks Preservation CommissionKarin Brown
BaltimoreBaltimore CountyLethality Review TeamDavid Goldman
BaltimoreBaltimore CountyBoard of Library TrusteesJames Cooke
BaltimoreBaltimore CountyBoard of Liquor License CommissionersDon Brand
BaltimoreBaltimore CountyLocal Advisory Council on Early Childhood EducationDr. Linda Grossman
BaltimoreBaltimore CountyLocal management BoardDon Schlimm
BaltimoreBaltimore CountyMental health Advisory CouncilDavid Goldman
BaltimoreBaltimore CountyPedestrian and Bicycle Advisory CommitteeKathy Schlabach
BaltimoreBaltimore CountyPersonnel and Salary Advisory BoardDawn Scarpulla
BaltimoreBaltimore CountyPlanning BoardMichael Jeffrey Mayhew
BaltimoreBaltimore CountyPlumbing and Gasfitting Board/Code CommitteeDon Brand
BaltimoreBaltimore CountyPublic Swimming Pools and Bathing Beaches Review CommitteeYvonne Deloatch
BaltimoreBaltimore CountyProfessional Services Selection CommitteeSteve Walsh
BaltimoreBaltimore CountyRevenue AuthorityKen Mills
BaltimoreBaltimore CountySchool Health CouncilDr. Linda Grossman
BaltimoreBaltimore CountyTelecommunications Advisory PanelThomas Bostwick
BaltimoreBaltimore CountyConference and Tourism Advisory CouncilMarjorie Hampson
BaltimoreBaltimore CountyCommission on Veterans' AffairsLarry Simmons
BaltimoreBaltimore CountyCommission for WomenNancy Surosky
BaltimoreBaltimore CountyBoard of ElectionsRena Waggoner
CalvertCalvert CountyBoard of CommissionersJohn B. Norris III, Pamela Lucas
CalvertCalvert CountyLibrary Board of TrusteesCarrie Plymire
CalvertCalvert CountyBoard of Educationkaren Maxey
Calvert   
CalvertChesapeake BeachTown of Chesapeake BeachSharon Humm
CalvertNorth Beach  
CarolineCaroline CountyCounty CommissionersHeather Price
CarolineCaroline CountyCounty CommissionersSara Visintainer
CarolineCaroline County4-H and Youth Park BoardSharon Pahlman
CarolineCaroline CountyAdult Public Guardianship Review BoardDotsey Matey
CarolineCaroline CountyAgricultural Preservation Advisory BoardDavid Calloway
CarolineCaroline CountyAgricultural Reconciliation CommitteeDavid Calloway
CarolineCaroline CountyAnimal Welfare and Control Hearing BoardSara Visintainer
CarolineCaroline CountyBasic Life Support CommitteeStacey Twigg
CarolineCaroline CountyBurial Sites Preservation Advisory CommitteeDavid Calloway
CarolineCaroline CountyChesapeake College Board of TrusteesJane Thomas
CarolineCaroline CountyConstruction Trades BoardDavid Calloway
CarolineCaroline CountyDrug and Alcohol Abuse CouncilSara Visintainer
CarolineCaroline CountyCaroline Early Learning Advisory CouncilTearesa French
CarolineCaroline CountyCaroline Economic Development CorporationRachel Barry
CarolineCaroline CountyBoard of EducationVivian Fisher, Nancy Robinson
CarolineCaroline CountyBoard of ElectionsSandra Logan, Allison Murphy, Tanny Willis, Jack Keats
CarolineCaroline CountyEthics CommissionSara Visintainer
CarolineCaroline CountyLocal Management BoardSusan Runnels
CarolineCaroline CountyHumane Society Board of Directorsxxx - is it applicable
CarolineCaroline CountyLength of Service Award Program BoardKelli Schanken
CarolineCaroline CountyLibrary Trustees BoardDebby Bennett
CarolineCaroline CountyBoard of License CommissionersDavid Calloway
CarolineCaroline Countymaryland Rural Development Corporationxxx -- is it applicable
CarolineCaroline CountyMid-Shore Mental Health Board of DirectorsHeidi Rochon
CarolineCaroline CountyNorth County Water and SewerSandy Cook
CarolineCaroline CountyPlanning CommissionDavid Calloway
CarolineCaroline CountyProperty Tax Assessment Appeals BoardFelix Morrison
CarolineCaroline CountyCaroline County Public LibraryDebby Bennett
CarolineCaroline CountyRecreation and Parks Advisory BoardHeidi Potter, Debbie Scott
CarolineCaroline CountyRegional Behavioral Health Advisory CommitteeErica Horney
CarolineCaroline CountySocial Services Advisory BoardWayne Cole
CarolineCaroline CountySoil Conservation District BoardJohn Shepard, Doris Elaine Friel
CarolineCaroline CountyTechnical Advisory CommitteeDavid Calloway
CarolineCaroline CountyUpper Shore Aging Inc., Board of Directorsxx is it applicable
CarolineCaroline CountyUpper Shore Workforce Investment Boardxx is it applicable
CarolineCaroline CountyBoard of Zoning AppealsDavid Calloway
CarolineDenton  
CarolineFederalsburg  
CarolineGoldsboroTown og GoldsboroRebecca Cleveland
CarolineGreensboroTown of GreensboroJoseph Noon, Jeannette DeLude
CarolineHendersonHenderson Town Councilsandy Cook
CarolineHendersonhenderson Planning BoardJesse Cook
CarolineHendersonHenderson Appeals BoardLynn Russell
CarolineHillsboro  
CarolineMarydel  
CarolinePrestonTown of PrestonKim gadow, Gary Waltemeyer, Bob Lorenz
CarolineRidgely  
CarolineTemplevilleTown of TemplevilleRebecca Cleveland
Caroline   
Carroll CountyCarroll CountyCarroll County Public LibraryStephanie Szymanski
Carroll CountyCarroll CountyBoard of License CommissionersTimothy Dixon
Carroll CountyCarroll CountyBoard of Zoning AppealsTimothy Dixon
Carroll CountyCarroll CountyPlanning and Zoning CommissionGail Kessler
Carroll CountyCarroll CountyEnvironmental Advisory CouncilGail Kessler
Carroll CountyCarroll CountyCarroll County Advisory CouncilGail Kessler
Carroll CountyCarroll CountyBoard of EducationJames Doolan, Teresa Richards
Carroll CountyCarroll CountyCarroll Community CollegeSylvia Blair, Marianne Anderson, Alan Schuman
Carroll CountyCarroll CountyBoard of ElectionsPaula Troxell
CarrollHampstead  
CarrollManchester  
CarrollMount Airy  
CarrollNew Windsor  
CarrollSykesvilleTown of SykesvilleDawn Ashbacher
CarrollTaneytownCity of Taneytownmayor pro tem Carl Ebaugh
CarrollUnion Bridge  
CarrollWestminster  
Cecil CountyCecil County  
Cecil CountyCecil CountyBoard of EducationWendy Wintersgill, Margaret Brown
Cecil CountyCecil CountyCecil County Public LibraryDenise Davis, Morgan Miller, Katie O'Connor
Cecil County   
CecilCecilton  
CecilCharlestown  
CecilChesapeake City  
CecilElktonTown of ElktonLewis George
CecilNorth East  
CecilPerryvillemayor and commissionersMichelle Linkey, Denise Breder
CecilPerryvillePlanning CommissionDianna Battaglia
CecilPerryvilleBoard of AppealsMary Ann Skilling
CecilPerryvillelandlord Tenant BoardAmanda Hickman
CecilPerryvilleRevitalization grant review committeeDoreen Smith
CecilPerryvilleFaçade Grant Review CommitteeDoreen Smith
CecilPerryville501(c) grant Review CommitteeDianna Battaglia
CecilPerryvilleEthicsCathy Mccardell
Cecil   
CecilPort Deposit  
CecilRising Sun  
Cecil   
Charles CountyCharles CountyBoard of EducationEric Schwartz
Charles CountyCharles CountySheriff's Office Retirement Plan CommitteeMark Belton, Elaine Pollard
Charles CountyCharles CountyPlanning CommissionStephen Bunker, Theresa Pickeral
Charles CountyCharles CountyBoard of AppealsLuke Hannah, Brendan Moon, Carrol Everett
Charles CountyCharles CountyBoard of ElectionsTracy Dickerson
Charles CountyCharles CountyCharles County Public LibrarySamual Worsley, Nancy McCord, Claudia Bellony-Atanga, Anttionette Smith, David Thomas, Emily Ferren, Diane Johnson (Whole board of trustees)
Charles CountyCharles CountyCommission for WomenCrystal Hunt
Charles CountyCharles CountyHistoric Preservation Commission 
Charles County   
Charles CountyIndian HeadTown of Indian HeadAndrea Brady
Charles CountyLa Plata  
Charles CountyPort Tobacco  
Charles County   
Dorchester CountyDorchester County  
Dorchester CountyDorchester CountyEarly Childhood Advisory CouncilNancy Shockley, Donna Greenleaf
Dorchester CountyDorchester CountyBoard of ElectionsGwendolyn Dales
DorchesterBrookview  
DorchesterCambridge  
DorchesterChurch Creek  
DorchesterEast New Market  
DorchesterEldorado  
DorchesterGalestown  
DorchesterHurlockTown of HurlockCouncilman Charles Cephas
DorchesterSecretary  
DorchesterVienna  
Dorchester   
FrederickFrederick CountyCounty Commissioners and all boardsJohn Mathias
FrederickFrederick CountyMonocacy Scenic River Citizens' Advisory BoardJohn mathias
FrederickFrederick CountyBoard of EducationTheresa Alban, Zakir Bengali
FrederickFrederick CountyFrederick Community CollegeDebra Borden, David Bufter
 Frederick CountyBoard of ElectionsStuart Harvey, Don Loftus
FrederickBrunswick  
FrederickBurkittsville  
FrederickEmmitsburg  
FrederickFrederickCity of FrederickLauren O'Malley
FrederickMiddletownTown of MiddletownAndrew Bowen, Cindy Unangst
FrederickMount Airy  
FrederickMyersville  
FrederickNew MarketTown of New MarketShane Rossman, Jake Romanell
FrederickRosemontVillage of RosemontThomas Watson
FrederickThurmont  
FrederickWalkersville  
FrederickWoodsboro  
Frederick   
Garrett County   
Garrett CountyGarrett CountyShale Gas Advisory CommitteeCheryl DeBerry
Garrett CountyGarrett CountyMountain Md. Energy Advisory CommitteeJim Torrington, Eric Guthrie, Andrea Varrato
Garrett CountyGarrett CountyCollege Board of TrusteesMarcia Knepp
Garrett CountyGarrett CountyBoard of Educationjanet Wilson, Thomas Carr, Charlotte Sebold, Cynthia Downton, Miriam Sincell, Karen Brewer
Garrett CountyGarrett CountyBoard of ElectionsSteven Fratz
Garrett CountyAccident  
Garrett CountyDeer Park  
Garrett CountyFriendsville  
Garrett CountyGrantsville  
Garrett CountyKitzmiller  
Garrett CountyLoch Lynn Heights  
Garrett CountyMountain Lake ParkTown of Mountain Lake ParkB. Fred Callis, Britten Martin, Lenora Fishetti
Garrett CountyOakland  
Harford CountyHarford CountyCounty CouncilMelissa Lambert, Charles Kearney Jr.
Harford CountyHarford CountyCable Network Advisory BoardKelly Jara
Harford CountyHarford CountyTraffic Safety Advisory BoardJesse Bane
Harford CountyHarford CountyCommission on Veterans AffairsAnnie S. Brock
Harford CountyHarford Countyharford Community CollegeDennis Golladay (Prez)
Harford CountyHarford CountyBoard of ElectionsKevin Keene, Dale Livingston
Harford CountyAberdeen (City of)City of Aberdeen/City CouncilMonica Correll
Harford CountyAberdeen (City of)Ethics CommissionMonica Correll
Harford CountyAberdeen (City of)Board of ElectionsMonica Correll, Angela Johnson, mark Schlottman
Harford CountyAberdeen (City of)Planning CommissionMark Schlottman
Harford CountyAberdeen (City of)Board of AppealsPhyllis Grover
Harford CountyAberdeen (City of)Architectural Review CommitteePhyllis Grover
Harford CountyAberdeen (City of)Economic Development CommissionPhyllis Grover
Harford CountyAberdeen (City of)Heritage TrustNancy Backus
Harford CountyBel Air  
Harford CountyHavre de Grace  
Harford County   
Howard CountyHoward CountyCounty CouncilSheila Tolliver, Jeffrey Meyers Sr., Theodore Wimberly Sr., Meredith Beach Sr.
Howard CountyHoward CountyBoard of Educationkathleen Hanks
Howard CountyHoward CountyPublic Works BoardTina Hackett, Chaunta Taylor
Howard CountyHoward CountyBoard of Electrical Examiners/Plumbing AdvisorySarah Flaig
Howard CountyHoward CountyZoning BoardRobin Regner
Howard CountyHoward CountyZoning Board of AppealsRobin Regner
Howard CountyHoward CountyAlcholic Beverage Hearing BoardDenise King
Howard CountyHoward CountyBoard of License CommissionersDenise King
Howard CountyHoward CountyEqual Business Opportunity CommissionRichard Hackney, Mahesh Sabnani
Howard CountyHoward CountyHoward Community CollegeJodie Allaire, Linda Emmerich
Kent CountyKent County  
Kent CountyKent CountyBoard of ElectionsCheemoandia Blake, Lola Price
Kent CountyBettertonTown of BettertonMayor Carolyn Sorge
Kent CountyBettertonPlanning commissionHarry Marcy
Kent CountyBettertonBoard of AppealsJoe Stock
Kent CountyChestertownTown of ChestertownW.S. Ingersoll, Jennifer Mulligan
Kent CountyGalenaTown of GalenaSharon Wegyand, Barbara Shaw
Kent CountyMillington  
Kent CountyRock Hall  
MontgomeryMontgomery CountyCounty Councilall attorneys and all clerks
MontgomeryMontgomery CountyCollege Board of TrusteesKen Hoffman, Leslie Levine, Stephen cain
MontgomeryMontgomery CountyBoard of EducationChristopher Barclay, Phil kauffman, Shirley Brandman, Judith Docca, Michael Durso, Justin Kim, Pat O'Neill, Rebecca Smondrowski, Jashua Starr, Ikhide Roland Ikheloa, Andy Zuckerman, Suzann King,Laura Steinberg, Brian Edwards, Dana Tofig
MontgomeryMontgomery CountyBoard of ElectionsMargaret Jurgensen, Marjorie Roher
Montgomery   
MontgomeryBarnesville  
MontgomeryBrookeville  
MontgomeryChevy Chase, town ofTown councilPatricia Burda (Mayor)
MontgomeryChevy Chase, town ofClimate and Environment CommitteeJulia Craighill
MontgomeryChevy Chase, town ofCommunity Relations CommitteeBridget Hartman, Ann Wild
MontgomeryChevy Chase, town ofLand Use CommitteeCraig Brooks
MontgomeryChevy Chase, town ofLong Range Planning CommitteeTina Coplan
MontgomeryChevy Chase, town ofPurple Line Mitigation Advisory GroupMary Anne Hoffman
MontgomeryChevy Chase, town ofPublic Services CommitteeDave Eason
MontgomeryChevy Chase, town ofElection BoardEd Finn
MontgomeryChevy Chase, town ofTree Ordinance BoardChris Wright
MontgomeryChevy Chase, town ofWater Drainage BoardMichael Guhin
MontgomeryChevy Chase, town ofTree ordinance SubcommitteeVicky Taplin
MontgomeryChevy Chase, town ofEthics CommissionDoug Lowenstein, Barry hager
MontgomeryChevy Chase, town ofpower Reliability Task ForceVicky Taplin
MontgomeryChevy Chase ViewTown of Chevy Chase ViewRonald Sherrow, Mary Mulligan, Coral Bell
MontgomeryChevy Chase VillageChevy Chase VillageShana Davis-Cook (Village manager)
MontgomeryChevy Chase, village of, sec. 3Village of Cevey Chase, Sec. 3William Brownlee (Council chair)
MontgomeryChevy Chase, village of, sec. 5  
MontgomeryGaithersburgCity of GaithersburgDoris Stokes, mayor Sidney Katz
MontgomeryGarrett ParkTown of Garrett ParkPeter Benjamin, Gene Swearingen
MontgomeryGlen Echo  
MontgomeryKensingtonTown of KensingtonSusan Engels, Sanford daily, Matthew Hoffman
MontgomeryLaytonsville  
MontgomeryMartin's Additions  
MontgomeryNorth Chevy Chase  
MontgomeryPoolesville  
MontgomeryRockville  
MontgomeryRockvilleAnimal Matters Boardkaren Becker, Eric Over
MontgomeryRockvilleBoard of AppealsW. Thomas Curtis, cas Chasten, margaret Hall
MontgomeryRockvilleBoard of Supervisors of ElectionsLois Neuman, Doug Barber
MontgomeryRockvilleCultural Arts CommissionJohn Moser, Betty Wisda
MontgomeryRockvilleCompensation CommissionJim Coyle, Doug Barber
MontgomeryRockvilleEthics CommissionDoug Barber
MontgomeryRockvilleEnvironment CommissionClark Reed, Mark Charles
MontgomeryRockvilleFinancial Advisory Boardkavita Dawson, Gavin Cohen
MontgomeryRockvilleHistoric District CommissionCraig Moloney, Robin Ziek
MontgomeryRockvilleHuman Rights CommissionDavid Smith, janet Kelly
MontgomeryRockvilleHuman Services Advisory CommissionCynthia Cotte Groffiths, Carlos Aparico
MontgomeryRockvillelandlord/tenant Affairs CommissionDouglas Lunenfeld, Christina Casarella barrie
MontgomeryRockvillePersonnel Appeals BoardCollette Anthony, Karen Marshall
MontgomeryRockvillePlanning CommissionDon Hadley, Andrew Gunning
MontgomeryRockvilleRec and Parks Advisory BoardKaterine Savage, Chris henry
MontgomeryRockvilleRetirement BoardJohn Rodgers, Gavin Cohen
MontgomeryRockvilleSenior Citizens CommissionKathy Neale, Lorraine Schack
MontgomeryRockvilleSign Review BoardMary Lou Goehrung, Tami Dietrich
MontgomeryRockvilleTraffic and Transportation CommissionJeremy Martin, Daniel Seo
MontgomerySomersetTown of SomersetRich Charnovich
MontgomeryTakoma ParkCity CouncilBruce Williams, Jessie Carpenter, Irma Andia
MontgomeryTakoma ParkArts and Humanities CommissionSara Anne Daines, Emily Cohen
MontgomeryTakoma ParkBoard of ElectionsJeffrey Noel-Nosbaum, Marilyn Abbott
MontgomeryTakoma ParkCommission on Landlord-Tenant AffairsMoses Wilds, Linda Walker
MontgomeryTakoma ParkCommittee on the EnvironmentSat Jiwan Ikle-Khalsa, Cindy Dyballa
MontgomeryTakoma ParkEmergency Preparedness CommitteeJessie Carpenter
MontgomeryTakoma ParkEthics CommissionMichael Richards
MontgomeryTakoma ParkFaçade Advisory BoardRosalind Grigsby
MontgomeryTakoma ParkNuclear-Free Takoma Park CommitteeJay Levy
MontgomeryTakoma ParkPersonnel Appeal BoardJessie Carpenter
MontgomeryTakoma ParkPolice Employees' Retirement Plan CommitteeJessie Carpenter
MontgomeryTakoma ParkRecreation CommitteeJay Keller
MontgomeryTakoma ParkTree CommissionMelanie Fosnaught, Linette Lander
MontgomeryTakoma ParkVoting Task ForceJeffrey Noel-Nosbaum, Marilyn Abbott
MontgomeryWashington GroveTown of Washington GroveGeorgette Cole, Kathy Lehman
Prince George's CountyPrince George's County  
Prince George's CountyPrince George's CountyHousing AuthorityEric Brown, Sharon Land
Prince George's CountyPrince George's CountyDepartment of Permitting, Inspections and EnforcementMichelle Lyons
Prince George'sBerwyn Heights  
Prince George'sBladensburgTown of BladensburgPatricia McAuley, John Moss
Prince George'sBowie  
Prince George'sBrentwoodTown of BrentwoodJames Cooksey, Rocio Treminio-Lopez, Jason Barnett, Jennifer Murphy, Shelley Gaylord, Melora Anderson
Prince George'sCapitol HeightsTown of capitol HeightsCarlah Magee, Linda Hall, Willa Hamer, Michelle Bailey-Hedgepeth
Prince George'sCheverly  
Prince George'sCollege ParkCity of College ParkJoseph Nagro, Janeen Miller
Prince George'sColmar Manor  
Prince George'sCottage City  
Prince George'sDistrict heightsCity of District HeightsSharla Crutchfield
Prince George'sEagle Harbor  
Prince George'sEdmonston  
Prince George'sFairmount Heights  
Prince George'sForest HeightsTown of Forest HeightsBonita Anderson, Jacqueline Goodall
Prince George'sGlenardenCity of GlenardenCouncilwoman Judy Diggs, M. Toni Taylor
Prince George'sGreenbeltCity of GreenbeltDavid Moran
Prince George'sHyattsvilleCity of HyattsvilleLaura Reams
Prince George'sLandover HillsTown of Landover HillsKathleen Tavel
Prince George'slaurel  
Prince George'sMorningside  
Prince George'sMount Rainier  
Prince George'sNew CarrolltonCity of New CarrolltonGraham Waters
Prince George'sNorth Brentwood  
Prince George'sRiverdale ParkTown of Riverdale ParkMayor Vernon Archer, Sara Imhulse, Jessica Barnes
Prince George'sRiverdale Parkpark Ethics CommissionLora Katz
Prince George'sSeat PleasantCity of Seat PleasantLaTasha Gatling, Dashaun Lanham
Prince George'sUniversity Park  
Prince George'sUpper Marlboro  
Queen Anne'sQueen Anne's CountyCounty governmentGregg Todd, county administrator, Margie Houck
Queen Anne'sQueen Anne's CountyQueen Anne's County Free LibraryTrippe Callahan
Queen Anne'sBarclay  
Queen Anne'sCentrevilleTown of CentrevilleCarolyn Brinkley, Krystel Ebaugh, Norma Robinson, Steve Walls
Queen Anne'sChurch HillTown of Church HillTown commissioner Edward Raffetto Jr.
Queen Anne'sMillingtonTown of Millingtoncalude Morales, Elizabeth Jo Manning
Queen Anne'sQueen Anne  
Queen Anne'sQueenstown  
Queen Anne'sSudlersvilleTown of SudlersvilleWilliam H. faust III, Elizabeth Jo Manning
Queen Anne'sTempleville  
Queen Anne's   
St. Mary's CountyCounty GovernmentCounty GovernmentAngela Blondino
St. Mary's County Board of EducationCathy Allen, board member, Rita Weaver
St. Mary's County Airport Advisory CommitteeGary Whipple
St. Mary's County Adult Public Guardianship Review BoardLori Jennings Harris
St. Mary's County Agriculture Seafood and Forestry BoardDonna Sasscer
St. Mary's County Board of Code AppealsBrian Taylor
St. Mary's County Board of ElectionsWendy Adkins, Cynthia Panos
St. Mary's County Board of Trustees, Museum DivisionDebra Pence
St. Mary's County Commission for WomenAmber Norris
St. Mary's County Commission on AgingBeth Sandberg
St. Mary's County Commission on the EnviromentSue Veith
St. Mary's County Commission for People with DisabilitiesAmber Norris
St. Mary's County Early Childhood Advisory CouncilKalsey Bush, Kathleen Reif, Anita Stevens, Siobhan Warsinske
St. Mary's County Economic Development CommissionRobin Finnacom
St. Mary's County Elms Advisory CommissionJada Stuckert
St. Mary's County Ethics CommissionDiane Gleissner
St. Mary's County Electrical Examiners BoardHarry Knight
St. Mary's County Family Violence Coordinating CouncilAmber Norris
St. Mary's County Housing Authority BoardPatricia Stebbing
St. Mary's County Historic Preservation BoardGracie Brady
St. Mary's County Human Relations CommissionAmber Norris
St. Mary's County Library Board of TrusteesKathleen Rief
St. Mary's County Metropolitan CommissionJackie Meiser
St. Mary's County Plumbing BoardJada Stuckert
St. Mary's County Planning CommissionBob Bowles
St. Mary's County Property Tax Assessment Appeal BoardEva Hall
St. Mary's County Southern Md. Resource Conservation & Dev. BoardBruce Young
St. Mary's County Recreation and Parks BoardKathy Bailey
St. Mary's County Soil Conservation BoardBruce Young
St. Mary's County Social Services BoardBonnie Abell
St. Mary's County Transportation BoardMary Ann Blankenship
St. Mary's County Tri-County Animal Advisory BoardKim Stephens
St. Mary's County Tri-County Community Action CommitteeSwynice Hawkins
St. Mary's County Wicomico Scenic River CommissionSue Veith
St. Mary's County Wicomico Shores Golf Course Advisory BoardKathy Bailey
St. Mary's County Zoning Board of AppealsGeorge Hayden
St. Mary's CountyLeonardtown  
Somerset CountySomerset CountySomerset CountyRichard Barnhart, Joanna Emely, James Porter
Somerset CountySomerset CountyEarly Learning Advisory CommitteeDan Kuebler
Somerset CountySomerset CountySanitary CommissionBarbara Outten, Anthony Stockus
Somerset CountyCrisfield  
Somerset CountyPrincess AnneTown of Princess AnneJoseph Gardner
Somerset County   
Talbot CountyTalbot Countytalbot County GovernmentMichael Pullen
Talbot CountyTalbot CountyBoard of EducationRobert Burris, Juanita Hopkins, Gloria Farrare, Jesse Gomez, Monica Heinsohn, Sandra Kleppinger, Greg Criniti
Talbot CountyTalbot CountyChesapeake CollegeLatellya Stewart, Jane Thomas
Talbot CountyTalbot Countytalbot County Free LibraryScotti Oliver
Talbot CountyEaston  
Talbot CountyOxfordCommissionersCheryl Lewis
Talbot CountyOxfordPlanning CommissionCheryl Lewis
Talbot CountyOxfordHistoric District CommissionCheryl Lewis
Talbot CountyOxfordPort WardensCheryl Lewis
Talbot CountyOxfordParks and RecreationCheryl Lewis
Talbot CountyOxfordBoard of AppealsCheryl Lewis
Talbot CountyQueen Anne  
Talbot CountySt. Michaels  
Talbot CountyTrappeCouncil of TrappeNorm Fegel, Erin Braband
Talbot CountyTrappeTown of Trappe Board of AppealsJeff Beever
Talbot CountyTrappeTrappe Planning CommissionEdgar Harrison, Robert Quidas
Washington CountyWashington CountyBoard of County CommissionersVicki Lumm
Washington CountyWashington CountyBoard of EducationRichard Wright
Washington CountyWashington CountySoil Conservation DistrictElmer Weibley
Washington CountyWashington CountyBoard of ElectionsKaye Robucci
Washington CountyBoonsboroTown of BoonesboroCharles kauffmen, Howard Long, Kevin Chambers, Sean Haardt, Cynthia Kauffman, Janeen Solberg, Barbara Wetzel, Debra Smith
Washington CountyClear Spring  
Washington CountyFunkstown  
Washington CountyHagerstown  
Washington CountyHagerstownhagerstown Community CollegeBarbara Roulette
Washington CountyHancock  
Washington CountyKeedysville  
Washington CountySharpsburg  
Washington CountySmithsburg  
Washington CountyWilliamsport  
Wicomico CountyCountyBoard of EducationMonique Westal
Wicomico CountyCountyBoard of AppealsClark meadows
Wicomico CountyCountyAgricultural Reconciliation CommitteeGloria Smith
Wicomico CountyCountyAirport CommissionMatt Creamer
Wicomico CountyCountyAnimal Appeal BoardMelinda Lewis
Wicomico CountyCountyBoard of Electrical ExaminersMelinda Lewis
Wicomico CountyCountyHistoric District CommissionGloria Smith
Wicomico CountyCountyEthics CommissionJeff badger
Wicomico CountyCountyCompensation and Allowance CommissionSharon Morris
Wicomico CountyCountyCharter Review CommitteeMatt Creamer, Melissa Holland
Wicomico CountyCountyPlanning and Zoning CommissionJack Lenox, Beverly Tull
Wicomico CountyCountyLocal management BoardDiana Parnell
Wicomico CountyCountyPersonnel BoardMichele Ennis, Anthony Mowers
Wicomico CountyCountyCommission for WomenSharon Morris
Wicomico CountyCountySchool Building CommissionBrian Foret
Wicomico CountyCountyRecreation and Parks CommissionGary mackes
Wicomico CountyCountyYouth and Civic Center Commissiongary Mackes
Wicomico CountyCountyTourism BoardGary mackes
Wicomico CountyCountyNatural Resources Advisory CommitteeDave Church
Wicomico CountyCountyAudit CommitteeSteve Roser
Wicomico CountyCountyEmployees' Retirement Investment TrustWayne Strausburg
Wicomico CountyCountyPAC-14Michael Scott
Wicomico CountyCountySalisbury Wicomico Metropolitan Planning Org.Keith Hall
Wicomico CountyCountyRestricting CommissionMatt Creamer
Wicomico CountyCountyWicomico County Free LibraryAndrea Berstler
Wicomico CountyDelmar  
Wicomico CountyFruitlandCity of FruitlandRaye Ellen Taylor
Wicomico CountyHebron  
Wicomico CountyMardela Springs  
Wicomico CountyPittsville  
Wicomico CountySalisburyCity of salisburyM. Thomas Stevenson, Kimberly Nichols
Wicomico CountySalisburyWor-Wic Community CollegePaula Thomas-Shipley
Wicomico CountySalisburyEastern Shore Regional LibraryJohn Venditta
Wicomico CountySharptown  
Wicomico CountyWillards  
Wor/wic countiesSalisburyWor-Wic Community CollegePaula Thomas-Shipley
Worcester CountyWorchester CountyWorchester CountyJohn Bloxom
Worcester CountyWorchester CountyBoard of Zoning AppealsDavid Gaskill
Worcester CountyWorchester CountyShoreline CommissionMichael Farlow
Worcester CountyWorchester CountyBoard of ElectionsTeresa Riggin, Patricia Jackson
Worcester CountyBerlinTown of BerlinSharon Timmons, Laura Allen
Worcester CountyOcean City  
Worcester CountyPocomoke City  
Worcester CountySnow HillTown of Snow HillTricia Greene
Worcester County   
  Tri-County CouncilKristie Eberly
Misc   
  Mid-Shore Mental Health Systems Inc.Erica Horney
  Upper Shore Workforce Investment BoardEx.Dir. Daniel McDermott
Advertisement
Advertisement