xml:space="preserve">
xml:space="preserve">
Advertisement
Advertisement

Westminster High School announces honor roll, third marking period

Distinguished

Grade 9

Annulis, Samuel Joseph; Auth, Danielle Marie; Baderian, Blake Jeffrey; Barajas, Nicolas Ivan; Beares, Megan Michele; Berman, Marie Anneke; Borden, Andrew Scott; Bowen, Adam Christopher;

Boyle, Nicolas Adam; Brennan IV, Melvin George; Burnette, Rachel Erin; Burns, Matthew John; Campanella, Jason Albert; Chatkin, David Spencer; Clark, Jacob Tyler; Clatterbuck, Kristin Elizabeth;

Clatterbuck, Nicole Lee; Colyer, Claire Elizabeth; Cottom, Arianna Renee; Cwiek, Joshua Kee-Young; Dembrow, Danielle Diane; Detrow, Sophia Maura; DiPietro, Samuel David;

Dudley, Emily Nicole; Edwards, Ashlee Marie; Edwards, Nicholas MacKenzie; Ejk, Joshua Thomas; Emmert II, Paul John; Fitzgerald, Paige Marie; Furr, Justin Richard; Garland, Kyle Allen;

Graham, Paige Elizabeth; Haines, Evelyn Mae; Hands, Madison Joy; Harrington, Anna Christine; Hensley, Jazmyn Na Pua O'Kea'lii; Holladay, Beau Patrick; Howard, Kathryn Schewe;

Hutchins, Madison Isabelle; Johnson, Alexis Gabriella; Joshi, Kriti; Keeley, Kaitlyn Elizabeth; Keller, Samuel Ford; Lui, Grace Jongyun; Martin, Megan Amber; McCreary, Michael Ryan;

McDaniel, Kyle Matthew; Mezu, Chika Crystal; Miles, Summer Grace; Molkau, Rebecca Nicole; Mourelatos, Nikolas Michael; Oswald, Jessica Jill; Paskoski, Nicholas Michael; Patel, Raj Harshil;

Pfaff, Jordan Rosalie; Pintzow, Kelsey Joanna; Porter, Mark David; Powell, Emily Paige; Pumphrey, Gwyneth Allison; Reed, Clarissa Danielle; Reiff, Chandra Theresa; Saltz, Joshua Michael;

Samosuk, Emily Marie; Shipton, Bradley Alexander; Stansbury, Ambriahl Lynn; Storm, Madison Raquel; Tesch, Amy Lynn; Upton, Tyler Ashten; Valentine, Andrew Casey; Van Horn, Alannah Kathleen;

VanderWoude, Kenton James; Wagner, Jillian Leann; Wallace, Aidan Alexander; Warns, Erin Nicole; Wawrzynski, James Joseph; Welsh, Jessica Ann; Wilhelm, Hunter Leo; Wilson, Kalyn Grace; and Zetlmeisl, Zachary Charles.

Advertisement

Grade 10

Allenbaugh, Katherine Grace; Angell, Taylor Lynn; Arbaugh, Bradley Scott; Auffarth, Zachary Joseph; Aughenbaugh, Carly Elizabeth; Banks, Nicole Louise; Barker, Emily Rose; Biden, Julianna Marie;

Bollinger, Alexander Jacob; Bowers, Corinne Noel; Bowersox, John Frederick; Burnett, Holly Kristin; Clancy, Kayla Marie; Crone, Leah Elizabeth; Davis, Brittany Ann;

Dergham, Leighla Youssef; Dorris, Bethany Shaine; Ebert, Benjamin Karl; Ecker, Kayla Renee; Edwards, Matthew Charles; Finn, Marisa Taylor; Ford, Michelle Joan; Gartrell, Christopher Allen;

Gavin, Jennifer Nicole; Gerwitz, Caitlyn Nicole; Gorshkova, Maria; Grant, Rebecca Ann; Green, Emily Bryn; Gross, Lindsey Ann; Haldorsen, Kamilla Rakel; Hanes, Stacy Amber;

Hardee, Skylar Nichole; Helton, Julia Morgan; Hemler, Jennifer Jane; Henline, Madolyn Rose; Hill, Jocelyn Taylor-Lee; Hinrichs, Claire Elizabeth; Howard, Christopher Andrew;

Jackson, Elizabeth Marie; Janeczek, Ryan Joseph; Jaworski, Cameron Joseph; Kirk, Shannon Elise; Kohr, Kathleen Marie; Kwaku-Mensah, Kevin Yao; Lemke, Michael Clements;

Lewis, Erika Maxine; Lombardo, Isabella Marina; Mader, Delanie Nicole; Mahmood, Sarah Feza; Mahr, Clare Dana; Manahan, Victoria Lynn; Marks, Madelyn Mae; Martin, Magdalena Kaitlyn;

Martin, Monica Theresa; McDaniel, Kaitlyn Taylor; McGrath, Sean Patrick; McKenzie, James Richard; McVerry, William Donald; Meixsell, Brady Nevin; Meredith, Brooke Ashley; Neubert, Emma Eileen;

Nickey, Adam Michael; Oladimeji-Stevens, Doyinsola Olarihunke; O'Meally, Conor Matthew; Parikh, Zill Ketan; Patel, Davesh Minish; Peatt, Denton Jeffrey; Preston, Brenna Rose;

Qazi, Aysha; Rampolla, Daniel Anthony; Raver, Nathan Alexander; Reed, Lori Ann; Ritter, Juliana Elizabeth; Robertson, Michaela Anne; Rogers, Shannon Mackenzie; Ruby, Blake David;

Sabo, Alexander Barnes; Saelens, Justin David; Saltsburg, Colleen Rene; Seibel, Tate Aaron; Sherlock, Erin Rae; Shipton, Eric Daniel; Shriver, Ryan Leo; Smith, Kelly Anne; Snaman, Dylan Lucas;

Spice, Riley Mason; States, Alissandra Isabel; Stesch, Rachel Lauren; Stupi, Caitlyn Victoria; Swartz, Andrew Isaac; Thomas, Rachel Mary; Thomas, Teddy Michael; Tritt, Ashley Nicole;

Union, Leah McKenzie; Vasquez, Nestor Gutierrez; Vassallo, Meg Elizabeth; Von Gunten, Alex Carl; Walker, Thomas Timberlake; Walsh, Robert Francis; Wilfong, Rachel Donna-Marie; Yeager, Michael Louis; and Zimmerman, Bailey Scott.

Grade 11

Adolfs, Ingeborg Bettina; Allred, Emily Kay; Anderson, Megan Leigh; Beyer, Sarah Rosemary; Bogdan, Catherine Josephine; Bopp, Taylor Sondra; Bosley, Matthew Edward; Cain, Noah Gregory;

Campbell, Jurod Victor; Canapp, Eden Angelica; Canapp, Tate Garrison; Carder III, Stanley Wayne; Chambers, Brittany Lynne; Clise, Alexandrea Dale; Collins, Jazzmin Ayana; Cowman, Cody Keith;

Cudney, Thomas Daniel; Curry, Jonyae Lynn; Cwiek, Kayla Jee-Sun; Dalrymple, Justine Marie; DeVault-Edmondson, Michael Manna; Devlin, Molly Doreen; Diffendal, Grace Katheryn; Doll, Justin David;

Eastwood, Jillian Marie; Eichensehr, Ian Connor; Ensign, Megan Marie; Farr, Victoria Marie; Franzen, Thaddeus Thomas; Franzese, Sam Alexander; Gehr, Madison Edith; Geier, Noah Jasko; Gibbons, Kristin Ann;

Gill, Brett Alexander; Gillett, Bethany Lynn; Glendenning, Erin Lee; Guthrie, Samuel Louis; Hale, Kelsey Lauren; Harper, Macy Anastasia; Hart, Kedric Weldon; Heath IV, Robert Charles; Helton, Shaina Brooke;

Helton, Shelbi Blaire; Hoey, Taylor Nichole; Horton, Katherine Elizabeth; Howell, Alexandria Gayle; Jefferson, Aysia Renai; Jenne, Sarah Elizabeth; Keck, Tristan; Kelly, Amber Lynn;

Kernan, Colleen Marie; Kertiss, Connor Joseph; Khazanov, Samantha Rachel; Knouse, Alice Lee; Koerner, Jacob Widrow; Kohn, Grace Ellen; Kucharski, Jacob Foster; Lazaga, Marc Anthony;

Leckron, Joshua Ethan; Levy, Samantha Dava; Lucci, Christopher Joseph; Madairy, Maria Lee; Mann, Jordan Alexis; Manning, Hannah Elizabeth; Martin, Phoebe Anne; McCormick, Chandler Emerald;

McIntosh, Jacob Michael McFadden; McKelvin, Jordan Taylor; Mezu, Akunna Claudia; Miller, Dana Lauren; Montague, Jessica Rae; Mustafa, Romesa; Myers, Jackson Joseph; Nardyz, Nicklas Stoner;

Nichols, Matthew Hunter; Parsons, James Andrew; Price, Amelia Louise; Quesinberry, Erica Nicole; Raab, Andrew Nguyen; Roberts, Gabrielle Lynn; Robinson, Taylor Nicole; Romeo, Mia Danielle;

Rosenberger, Sarah Ann; Russell, Mairead Eileen; Ryan, Benjamin Alexander; Sabol, Samantha Lynne; Saltz, Matthew Ryan; Sapp, Thomas Gerard; Schafer, Creason Elizabeth; Seibel, Rachel Morgan;

Sexton, Elizabeth Michelle; Skinner, Derrick Matthew; Smith, Darian Shelby; Snurr, Henry Glenn; Speicher, Victoria Ann; Stansbury, Alyssa Nicole; Stevens, Dakota Rockwell; Stinson, Samantha Rae;

Stubenrauch-Boccia, Benjamin Michael Eberhard; Symonds, Emily Ann; Taborga-Urquiola, Teresa Elenita; Tarlow, Mackenzie Grace; Tavenner, Jessica Lynn; Taylor, Lena Michelle; Teitt, Anna Nichole;

Tesch, Allison Simone; Thomas, Jill Elise; Thomas, Kelsey Joan; Torres, Sarah Gabriela; Toth, Kaitlyn Elizabeth; Troxell, Ryan Paul; Twery, Alexander Joseph; Wall, Natalie Marie;

Warehime, Jonathan David; Wasicko, Natalie Joan; Welliver, Daniel Constantine; Welsh, Brooke Marie; Wilson, Katherine Carroll; Woods, Travis Earl; Wylie, Marina Raine; and Zeller, Justin Joseph.

Advertisement
Advertisement

Grade 12

Adams, Melanie Jean; Aguirre, Tabitha Nicole; Aler, Ryan McElroy; Allen, Xavier Aaron; Allgeier, Sadie Camille; Anderson, Natalia Nicole; Arbaugh, Benjamin Michael; Ash, Victoria Danielle;

Auth, Angela Corrin; Bachman, Lara Elizabeth; Bair, Christine Emily; Beckhardt, Jacob Adam; Binder, Jordan Elizabeth; Bodard, Lucie; Border, Carley Eva; Borkowicz, Meghan Elizabeth;

Bowersox, Caleigh Elaine; Boyle, Casey Steven; Boyle, Garrison Thomas; Brooks, Nicholas Everett; Brown, Ashlie Nicole; Brown, Elizabeth Paige; Bruchey, Kyle Wayne; Buczkowski, Sarah Elizabeth;

Burnett, Curtiss Brendan; Carback, Casey Elizabeth; Chamberlain, Mackenzie Kohle; Colyer, Alison Charles; Cook, James Connor Lee; Cronin, Abigail Lena; Crystal, Rebecca Anne; Dannettel, Kristen Nicole;

DeJordy, Lacey Alexandra; Dodge, Matthew Gorman; Durdon, Claire Lorraine; Edwards, Lucas Fairbanks; Ellison, James Thomas; Ely, Alexander Roy; Etchison III, Carlton Flynn;

Fletcher, Christine Elizabeth; Garrison, Michael Louis; Greco, Kevin Anthony; Gwyn, Scott Alexander; Hall, Taylor Ashley; Hart, Shannon Marie; Hartman, Jonathan Michael; Hayes, Kevin Ryan;

Heath, Lincoln Paul; Imbraguglio, Skylar Paige; James, Ryan Christopher; Johnson, Genna Nicole; Jones, Sophia Anne; Justo, Tyler Bailey; Keck, Chandler; Keirle, Jared Ellsworth; Kirby, Katelyn Elizabeth;

Klebous, Alison Mae; Kohr, Brian Patrick; Kotroco, Matthew Timothy; Kovacs, Michael Thomas; Kozlowski, Nicholas Craig; Kunert, Olivia Eve; Kushner, Victoria Elizabeth; Lane, Brandon Michael;

Lauer, Kayla Marie; Lawless, Amber Rose; Leahy, Sydney Alexis; Lego, Andrew Benjamin; Lillehaug, David Paul; Lozano, Lydia Milagro; Mahmood, Michelle Hamna; Marley, Jordan Daniel;

Martin, Mitchell Thomas; Martin, Paige Lauren; Masters, Bria Marie; McGinty, Austin Paul; McGrath, Meaghan Theresa; Merz, Zoe Kathryn; Metcalf, Joshua Caleb; Myatt, James Terrence;

Nool, Julie Ann Dela Cruz; Norman, Samantha Leigh; North, Alexander Justus; Peed, Jesse Rowe; Pfaff, Madeline Elizabeth; Porter, Alison Claire; Raley, William James; Rampolla, Jacob Vincent;

Ratti, Kyle Bruce; Reaves, Kaitlyn Taylor; Reilly, Madison Marlo; Reuschlein, Nathan Ryan; Reynolds, Benjamin Patrick; Richards, Melinda Lyn; Robertson, Hannah Beth; Robinson, Kimberly Carter;

Roche, Nicholas Alexander; Sams, Angel R. Michelle; Sasser, Christiana Elizabeth; Schreiber, Rachel Kay; Scott, James Christian; Selsky, Julia Elizabeth; Shaffer, Skyler Austin; Smith, Bridger Shay;

Smith, Dylan Jeffrey; Smith, Susan Patricia; Stewart, Kelsey Elizabeth; Strack, Elizabeth Nicole; Summerhill II, Douglas Alan; Summerhill, Emily Kathleen; Taylor, Kathryn Lee;

Thomas, Nakita Louise; Thornton, Hannah Marie; Thweatt, Griffin Zimmerman; Uhlman, Jesse Lee; Vassallo, Mari Elena; Villafania, Marta Catalina; Wardenfelt, Ryan Scott; Wright, Hailey Gabrielle; and Zanti, Emilee Paige.

Standard

Advertisement

Grade 9

Aguirre, Alex Brandon; Andrews, Devin Douglas; Applefeld, Abigail Rebecca; Baldwin, Brady Wayne; Barrett, Nicole Elizabeth; Bashioum, William Brian; Bean, Garrett Logan;

Blake, Kyle David; Bollinger, Michael Thomas; Boyer, Nicholas Ryan; Breining, Jordan Elise; Brooks, Kyra Renee; Brown, Carson Ronald; Buckwalter, Trae Scott; Budd, Oliver Thomas;

Budzynski, Nicholas James; Carpenter, Jameson Evan; Carroll, Ryan Lee; Carzoo, Amanda Marie; Chapman, Sandra MacKenzie; Cierlitsky, Emma Marie; Clinton, Caleb Seth; Collier, David Aaron;

Como, Nadia; Cotter, Justin Tyler; Cross, Michael Anthony; Davis, Braden Erick; Dell, Haleigh Noelle; DellaRagione, Mary; DellaRagione, Melania; D'Eugenio, Chase Austin; DiDio, Lindsay Marie;

Divver, Bryan Quantez; Edmondson, Cole Thomas; Ely, Kathryn Lane; Espinoza, Luis German; Fick, Vincent Andrew; Flowers, Mikaele Bayley Cormier; Fogler, Makenzie Elizabeth; Foote, Isaac Daniel;

Freundel, William Brandon; Gardner, Samantha Leigh; Garity, Morgan Taylor; Garland, Hannah Marie; Gehr, Emily Anna; Geier, Dillon Cole; German, Jacob Ryan; Giove, Tyler Alexander;

Glendenning, Kaitlyn Nicole; Gordon, Kennedy Taylor; Gordon, Shyanne Michelle; Gough, Ayanna Amanni; Green, Dallas James Edward; Harris, Euan; Henderson, Grace Katherine; Hitt, Joshua James;

Hood, Tyler Scott; Howard, Abraham Christian; Hudson, Luke Calvin; Hulsman, Johnathon Thomas; Imbraguglio, Logan Grant; Isaac, William Joshua; Johnson, Boston Alexander;

Jordan, Scott Picard Hughey Doc; Keenan, Matthew Warren; Konsen, Derek Samuel; Kum, Justin Pak Tak; Lane, Dylan Joseph; Levesque, Connor Richard; Mallick, Jacob Riley; Manning, Luke Robert;

Martin, Brynn Anne; McKelvie, Delaney Blair; McManus, Ryan Porter; McVerry, Timothy Coyne; Meads, Luke Adam; Merz, Connor Andrew; Metcalf, Sarah Elizabeth; Mills, Ryan Thomas;

Morris, Alora Kay; Munn, Matthew Mark; Okutman, Dawson Reid; O'Malley, Maureen Anne; Park, Noah Wesley; Parks, Maria Nicole; Pearce, Lucas James; Pfaff, Regan Margaret;

Piazza, Jacob Anthony; Poff, William Nathanial; Robb, Caroline Mary; Royer-Sheldon, Haley Anne; Russell, William Colin; Shue, Raymond Edward; Smith, Natalie Elizabeth; Snyder, Tyler Jude;

Soltas, Jared Matthew; Standen, Corwin Mattingly; Stefanowitz, Nicholas Michael; Stevens, Emily Jayne; Sturtz, Natalie Amelia; Teal, Spencer John; Thomas, Alyssa Kathleen; Turgeon, Jordan Paige;

Vandervalk, Garrett Thomas; Watkins, Cara Elizabeth; Watkins, John Tyler; Weeks, Adam Douglas; Weidman, Samuel Joseph; Welsh Jr, David Allen; Westbrook, Noah Christian;

Wimsatt, Tyler James; Wuertzer, Veronica Grace; Zanti, Victoria Kathleen; Zbignewich, Madysen Alyse; and Zeleski, Nicholas Alexander Li.

Grade 10

Alexander, Sarah June; Anderson, Jacob Rider; Anderson, Jessica Marie; Aronin, Lena Marie; Babylon, Logan Andrew; Ballinger, Julianna Marie; Bensky, Marshall Dillon; Bentz, Nathaniel Lee Rush;

Briggs, Amethyst Anne; Brooks, Corey Jaylen; Brown, Cody Matthew; Buberl, Justin Riley; Buckley, Ryan Dean Phillips; Bullock, Brianna Renee'; Burns, Joshua Michael; Cavathas, Christian Spiros;

Caylor, Dylan Graham; Chapman, Amy Nicole; Cheche, Corrina Janay; Chima, Emeka Michael; Clarkson, Benjamin Keith; Collins, Sara Elizabeth; Davidson, Lauren Alafia; Deemer, Stephen Alexander;

DeFeo, Anthony Michael; Dement, Brennan Anthony; Denis, Zachary Aaron; Detrow, Samuel William; Devereux, Nathan William; Dowling, Ellen Loretta; Ebert, Bailey Ryan; Eckard, Matthew Ryan;

Eckenbarger, Ryker Andrew; Finn, Bethany Kay; Fisher, William Clayton; Fitzgerald, Connor Joseph; Fofanah, Isatu; Forton, Chase Walker; Friedman, Kyle Jacob; Gales, Kaelyn;

Gauss, Taylor McKenzie; Gillcrist, Georgia Elizabeth; Goodwin, Micah Veronica; Gossage, Kristen Danielle; Hinkle, Matthew John; Hively, Jordan Isaiah; Hoff, Haley Madison; Hoke, Leanne Marie;

Howell, Jillian Christine; Hursey, Devin Grace; Hyde, Dalton Houck; Jircitano, Emilie Anne; Johnston, Jeremy Michael; Jones, Ashley Annabelle; Jones, Julianne Janae; Karcz, Jessica Lyn;

Kibler, Ryan Todd; Krauss, Tanner Jason; Kunert, Elisabeth Paige; Lang, Christopher William; Lauer, Sydney Noel; Lowry, William Connor; Luce, Alexandra Jean; Lynch, Jessica Claire;

March, Andrew Thomas; Martin, Brandon Alexander; Martin, Kathleen Olivia; Mattis, Taylor Steven; Mays, Tyler Marie; McKelvin, Cameron Blair; McLaughlin, Justin Blaine;

Metcalf, Brady Lee; Michael, Brandon Tyler; Morrissey, Jessica Lynn; Moshang, Mia Grace; Myers, Mackenzie Alexis; Nicholson, Kaitlyn Rose; Parr, Tucker Reese; Phillips, Mindy Marie;

Preston, Willem Brady; Raines, Andrew Vincent; Raines, Austin Brady; Raley, Stephanie Marie; Ranck, Katherine Elizabeth; Richardson, Gavin Andrew; Richardson, Michael Stiles;

Rogers, Willem Douglass; Ryan, Isaac Martin; Ryan, Kaylee Danielle; Sanchez, Tyler Marina; Schmidt, Wyatt Anthony; Scrivner, Taylor Faith; Shea, Evan Michael; Spears, Samuel Bennett;

Stansbury Jr, Patrick Anthony; Stansbury, Paige Marie; Stranko, Alex Michael; Teta, Grace Anne; Tyler, Jamie Faith; Vance, Emily Rose; Vozzella, Drew Salvatore; Walton, Jessica Marie;

Wettengel, Eric Scott; Whetzel, James Montgomery; Wittman, Logan Andrew; Wright, Spencer Collin; Wunder, Graham Roland; Yingling, Matthew David; Zentz, William Brady; and Zephir, Jessica Diane.

Advertisement

Grade 11

Adams, Zachary Robert; Allen, Michael Richard; Anderson, Taylor Lee; Andrews, Rosalie Mary; Bailey, Tevin Gregery; Baker, Dylan Charles; Barbour, Brooke Elizabeth;

Bez, Angela Susanne; Binder, Madison Bliss; Bosley, Taylor Nicole; Boyer, Adam Daniel; Breining, Joseph Thomas; Brown, Jordan Mariah; Brown, Matthew Douglas; Brown, Waverly Marie;

Buddemeyer, Lindsay Elizabeth; Burda, Shane Thomas; Calabria, Tara Marie; Campbell, Elizabeth Kathleen; Carey, Hunter Ryan; Chubb, Brooke Lea; Clark, Alisa Casiana;

Clarkson, Jenna Elizabeth; Collier, Alexandra Rose; Cox, Summer Abigail; Crump, Nile Elijah; Custodio, Natalie Paige; Daroowalla, Cyrus Marzban; DeFeo, Sophia Kelly; DeGroff, Christopher Andrew;

Dorris, David Augustus; Dull, Colby Allan; Evans, Cody James; Gallun, Gabrielle Lee; Garland, Joshua Michael; Gentner, Tyler Michael; Goodwin, Joseph Michael; Grant, Andrew Lee;

Haber, Austin Robert; Hardy Jr, Mark Steven; Harrington, Austin Chase; Hartnett, Tara Anne; Herman, Claire Ellen; Heyman, Emma Marlene; Hicks, Donald Coltin; Inman, Kaeleigh Lynn;

Knight, Lillian Marie; Knoch, Douglas Samuel; Knych, Alexander Robert; Konsen, Kirstyn Nicole; Layne, Emma Nicole; Mabe, Travis James; Mann, Beau Christian; Mapp, Jared Alfriend;

Marr, Cameron John; McCreary, Frank David; Mendez, Monica Marie; Merrill, Gregory Joseph; Mills II, Gregory Charles; Nguyen, Johnny Hoang; O'Connor, Sean Joseph;

Pappas, Nicholas James; Parker, Christopher Lawrence; Patterson, Chad Thomas; Poff, Mitchell Bryan; Pool, Darrian Jacob; Powell, Derrick Anthony; Raatjes, Sean Michael; Raley, Richard Daniel;

Rice, Michael Jacob; Richards, Bryonna May; Rohrback, Joshua David; Rosen, Michael Elliot; Rusk, Christopher Robert; Sandbank, Cameron Mark; Sardi, Nicole Alicia Virginia;

Schatz, Rebecca Lynn; Schreuer, Chloe Michaele; Shaner, Alexander Michael; Showman Jr, Michael Dean; Sipes, Cory Thomas; Stahley, Sarah Caroline; Sweep, Shawn Patrick;

Tullis, Brayden James; Tyler, Jeremey Victor; Vernon, Brooks Raymond; Waddell III, Richard Lee; Walker IV, Charles Andrew; Wallace, Brandon Michael; Warner, Justin D; Warns, Katherine Elizabeth;

Webster, Chyenne Nicole; White, Mitchell Lawrence; Wohlgemuth, Daniel Stewart; Yingling, Logan James; and Yingling, Ryan Edward.

Grade 12

Absher, Madison Schae; Absher, Matthew Scott; Agee, Alyson Victoria; Amrhein, Allie Marie; Averett, Andrew Mark; Bair, Alexi Chandler; Brandt, Amy Lynn; Buchanan, Nicholas Michael;

Bullock, Nicolas Arthur; Burkman, Jennifer Ellen; Carhart, Christopher William; Carroll, Andrew Malcolm; Chen, Fangluo; Chicas Pineda, Efrain Arturo; Cole, Jackson Tyler; Colliflower, Madison Paige;

Cox, Joshua Alexander; Crowl, Edward William; Cudnik-Dutton, Joseph Stephen; David, Zachary Shaul; Davis III, Sterling Lee; Davis, Kristen Taylor; Dent, Dominic Marcellus;

Doherty, Kylie Elizabeth; Dornon, Ralston Zebadiah; Eberly, Jordan Tailor; Emmert, Kaitlyn Elizabeth; Findley, Ethan Taylor; Fish, Emma Dayle; Fisher, Andrew Gramm; Forry, Jacob Paul;

Gaither, Corissa Marie; Gill, Jacob Taylor; Gillis, Miranda Lynn; Gladstone, Elijah John; Griffith, Christopher Joseph; Gutierrez, Jose Isidro; Hall, Thomas Jacob; Hancock, James Michael;

Hanson, Asa Marie; Hartman, Tyler Richard; Hockman, Skylar Helen; Hood, Bayley Justin; Hymiller III, Charles Joseph; Jarvis, Lance Richard; Jenkins Jr, Joseph John; Johnson, Shawn Terrance;

Jones, Erica Margaret; Kirschner, Lindsay Anne; Kissell, Anthony David; Kluth, Matthew William; Kreft, Michael John; Lee, Ryan Christopher; Lighty, Desmond James; Lulay, Connor Whitehair;

Manelli, Rebecca Ann; Manning, Sarah Alese; March, Christian Michael; Marmalyukov, Dennis Daniel; McHale, Erin Rae; Miller, Carlye Paige; Miller, Robert Cody; Morrissey, John Michael;

Moshang, Braden Robert; Muscalli, Kamrin Leigh; Nave, Olivia Christine; Novak, Hunter James; O'Brien, Benjamin McFadden; Onesty, Zachary Keith; Peregoy, Jacquelyn Phyllis;

Perison, Joseph Edmund; Porter, Savannah Alexandra; Qazi, Hashir; Richmond, Michael Jerry; Riesner, Frances Marie; Robinson, Joseph Manner; Ross, Alexis Conner; Sankovich, Stephen Chase;

Scarpino, Kaitlin Lucile; Schapiro, Nicole Taylor; Schnitzer, Brooke Nicole; Short, Sarah Elizabeth; Smith, Hayley Alicia; Smith, Ryan Thomas; Spencer, Jillian Analise; Spera, Drew Zachary;

Spera, Jack Vincent; Standiford, Megan Alicia; Stupi, Brandon Alexander; Thomas Jr, Brent Steven; Thomas, Olivia Denise; Udseth, Nicholas Shay; Unger, Elias Morgan; Vance, Jared Andrew;

Walters, Jordan Michael; Webb, Samantha Anne; Weetenkamp, Anna Claire; White Jr, Steven Alan; Wilfong, Brad Mathew; Willging, Zachary Thomas; Williams, Kenneth Jeremy; Wiseman, Charlotte Kay; Wuertzer, Matthew Thomas; and Zavetz, Shannon Marie.

Advertisement

Straight A

Advertisement

Grade 9

Bauer, Christopher Charles; Border, Rachel Audrey; Brown, Alexandra Elizabeth; Brown, Sarah Margaret; Campbell, Jahmere France; Clark, Mickinzi Faye; Conklin, Joseph James;

Curran, Margo Lynn; Davis, Rory Montana; Deck, Jamie Skylar; Devereux, Kendra Rose; Dill, Jasmine Cristina; Escobar, Jenna Lea; Familetti, Aislinn Mary; Finkner, Camryn Rose;

Flater, Noah Thomas; Frock, Caroline Elizabeth; Goodwin, Ashley Marie; Hill, Lauren Elizabeth; Jamison, Leah Noel; Jarvis, Amy Carolyn; Juico, Alexia Hope; Kehs, Emily Mary;

Kim, Samantha Nicole; Knych, Alyssa Brinkworth; Lignelli, Anna Catherine; Lockwood, Meghan Bianco; Lowe, Grace Ann; Mamakos, Anthony Vasilios; Manspeaker, Kyle Edwin;

McDonald, Sydney Michelle; McThenia, Kimberly JoAnne; Miller, Rachel Hannah; Moore, Tristan Scott; Nerenberg, Noelle Christianna; Patel, Sheena Bhavesh; Pool, Madison Mikenna;

Reisberg, Danielle Korynn; Riley, Brooke McKenzie; Rogalski, Lauren Rene'; Roth, Chloe Ann; Schmidt, Sophia Dorothy; Schoberg, Samuel Thomas; Sedlar, Paige Foster; Sexton, Sarah Nicole; Steele IV, Garvin; Welliver, Diana Grace; White, Olivia Lucille; Williams, Jared Zane; and Williams, Julie Elise.

Grade 10

Bennett, Emily Louise; Bishop, Kristen Danielle; Brown, Lauren Mary; Edwards, Alexander Charles; Funk, Weston Douglas; Guldan, Michelle Lynn; Hicks, Korianna Marie; Johnston, Emily Rae;

Kotroco, Daniel William; Langan, Alexander Michael; LePore, Lara Nichole; Martin, Sarah Ann; Maseth, Emily Catherine; Matthews, Tanner Ryan; McPhatter, Nekaybah Renee; Miller, Mackenzie Hope;

Moll, Krista Nicole; Moore, Bradley Steven; Nefflen, Victoria Leigh; Ozgun, Michael James; Parikh, Kajal Sanjay; Pescetto, Gianni Vincent; Phelan, Allison Emily; Porter, John Vaeth;

Rahnis, Darian Rose; Railson, Rebecca Lynn; Schuchardt, Jessica Taylor; Sherwin, Timothy Jacob; Spencer, Halley Nicole; Talbert, Rachael Marie; Virtz, Kerri Nicole; Zentz, Riley Elizabeth; and Zielinski, Benjamin William.

Grade 11

Averett, Anna Grace; Baker, Lauren Elise; Baldwin, Karleigh Yvette; Barefield, Alyssa Marie; Battles, Courtney Lynn; Blank, Samuel Galen; Brooks, Christopher Diehl; Capers, Isaiah Thomas;

Chucko, Laura Marie; Clark, Jesse Collin; Cook, Bailey Madison; Davis, Hunter Blake; DiDio, Cassandra Jeanne; Dietz, Megan Elizabeth; Doherty, Brennan Joseph; Eidel, Shelby Clare;

Ellis El, Erika Lynn; Engel, Samantha Ann; Farkas, Keeley Maguire; Finkner, Sheyla Lily; Finn, Erin Nicole; Fitzgerald, Patrick Sean; Flaugher, Jacob Aaron; Gillcrist, Ellie Marie;

Glanville, Gabrielle Grace; Grabowski, Andrew Paul; Greco, Nicole Marie; Haines, Casey Danielle; Haines, Jessica Nicole; Hopkins, Collin Murry; Horsey, Emma McKenzie;

Howard, Meghan Arvold; Imbraguglio, Joshua Michael; King, Emily Michelle; Knight, Gaelen Frances; Kocher, Ashleigh Fallon; Kreafle, Kevin Patrick; Kruppa, Nicole Elizabeth;

Kutzner, Krista Marie; Luber, Joshua Michael; Manspeaker, Leah Nicole; McDonald, Victoria Leigh; Miles, Andrew Gabriel; Moberly, Erin Elizabeth; Moore, Jessica Marie; Murphy, Taylor Brooke;

Parsons, Jesse Scott; Perry, Araea Nicole; Pickett, Samantha Joanne; Poisal, Hailey Morgan; Pomeroy, Fuhler Mitchell; Price, Jeremy Dwight; Prybylski, Zachary Harley; Pumputis, Shannon Ashley;

Smith, Julianna Nicole; Somerville, Sierra Octavia; Spann, Christopher Andrew; Stewart, William Donald; Vacca, Alexia Denise; Vacca, Bryanna Nicole; Vinyard, Sarah Nicole; Webb, Sophie Elizabeth; and Wrigley, Meghan Rose.

Grade 12

Armacost, Nathan Daniel; Barbour, Audrey Simone; Barton, Dakota Riley; Bogash, Kaitlyn Ann; Caple, Matthew Keith; Cheuvront, Sydney Marie; Clouse, Valentina Francesca;

Cohen, Justin James; Cohen, Quinton Eric; Coughenour, Curtis Scott; Coyle, Zachary David; Davis, Brooke Christine; Distler, Kaitlyn Marie; Edwards, Austin R; Ferguson, Jennifer Leigh;

Folkerts, John Willem; Furr, Misty Michelle; Greul, Deanna Marie; Griffith, Elizabeth Mae; Hecker, Caroline Alexandra; Horvath, Gabrielle Caitlyn; Hursey, James Ryan; Hyde, Sarah Elizabeth Houck;

Johns, Anna Lillian; Johnson, Victoria Teresa; Karr, Jordan Lynn; Levesque, Joshua Raymond; Lolli, Nicholas Blaine; Maks, Kevin Joseph; Martin, Ashley Taylor; McManus, Lindsay Paige;

Meckel, Derek Patrick; Menges, Amy Lee; Michel, Sophie Kate; Murphy, Kristen Marie; Ozgun, Holly Elizabeth; Pickett, Jennifer Sevilla; Presley, Hannah Nicole; Pumputis, Alyssa Morgan;

Quesinberry, Taylor June; Reed, Rebecca Julia; Robinette, Kimberly Alexis; Rodriguez, Zachary James; Rund, Philip Charles; Schuster, Kara Lee; Sherwin, Jacqueline Emily;

Stouffer, Hayley Michelle; Sturtz, Tyler John; Swartzbaugh IV, James Ray; Taylor, Alexis Nicole; Walsh, Maddy Lyn; Warren, Justin Avery; Watcher, Amy Carol; Wetzel, Wyatt Lee; Wilhelm, Jacob Baxter; Wilson, Chad Mitchell; Wittman, Amber Leigh; Wrigley, James Patrick; and Zetlmeisl, Lindsay Diane.

Recommended on Baltimore Sun

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement