Become a digitalPLUS subscriber. 99¢ for 4 weeks.
Sports High School Sports Varsity Letters

Regional football playoffs set

Dates and times have been set for next weekend's regional playoffs as teams aim for the chance to play in the finals at M&T Bank Stadium Nov. 29-Dec. 1.

Here is the complete schedule:

Class 4A North

4. Blake (6-4) at 1. Westminster (10-0), Friday, 7

3. Catonsville (7-3) at 2. Sherwood (8-2), Friday, 7

Class 4A East

4. Meade (8-2) at 1. Arundel (10-0), Friday, 7

3. South River (8-2) at 2. Old Mill (8-2), Friday, 7

Class 4A West

4. Bethesda-Chevy Chase (7-3) at 1. Quince Orchard (9-1), Friday, 7

3. Churchill (7-3) at 2. Northwest (7-3), Friday, 7

Class 4A South

4. Eleanor Roosevelt (7-3) at 1. Wise (10-0), Saturday, 1 p.m.

3. Suitland (9-1) at 2. DuVal (9-1), 1 p.m.

Class 3A North

4. Hereford (7-3) at 1. Franklin (9-1), Friday, 7

3. North Harford (8-2) at 2. Milford Mill (9-1), Saturday, 1

Class 3A East

4. Mount Hebron (6-4) at 1. River Hill (10-0), Friday, 7

3. Reservoir (6-4) at 2. Atholton (9-1), Friday, 7

Class 3A West

4. Urbana (7-3) at 1. Damascus (10-0), Friday, 7

3. North Hagerstown (9-1) at 2. Seneca Valley (9-1), Friday, 7

Class 3A South

4. Friendly (6-4) at 1. Huntingtown (9-1), Friday, 7 p.m.

3. Potomac (8-2) at 2. Westlake (7-3), Friday, 7 p.m.

Class 2A North

4. Douglass-B (7-3) vs. 1. Edmondson (9-1) at Poly, Saturday, 4:30

3. Dundalk (8-2) vs. 2. Owings Mills (9-1) at Lansdowne, Friday, 7

Class 2A West

4. South Carroll (6-4) at 1. Middletown (10-0), Friday, 7

3. Poolesville (7-3) at 2. Walkersville (9-1), Friday, 7

Class 2A South

4. Gwynn Park (9-1) at 1. McDonough (9-1), Friday, 7

3. Patuxent (8-2) at Douglass-PG (9-1), Friday, 7

Class 2A East

4. Wicomico (8-2) at 1. Kent Island (10-0), Friday, 7

3. Elkton (9-1) at 2. Queen Anne’s (9-1), Friday, 7

Class 1A North

4. Manchester Valley (7-3) vs. 1. Reginald Lewis (9-1) at Poly, Saturday, 1

3. Overlea (8-2) vs. 2. New Town (8-2) at Woodlawn, Friday, 7

Class 1A South

4. Forestville (6-4) at 1. Dunbar (9-1), Friday, 7

3. Forest Park (6-4) vs. 2. W.E.B. Du Bois (8-1) at Poly, Friday, 7

Class 1A East

4. Bohemia Manor (5-5) at 1. Perryville (10-0), Friday, 7

3. Snow Hill (6-4) at 2. Cambridge-South Dorchester (7-3), Friday, 7

Class 1A West

4. Brunswick (6-4) at 1. Boonsboro (8-2), Friday, 7

3. Allegany (7-3) vs. 2. Fort Hill (8-2) at Greenway Stadium, Friday, 7

 

Copyright © 2014, The Baltimore Sun
Related Content
Comments
Loading