www.baltimoresun.com/sports/high-school/varsity-letters/bal-regional-football-playoffs-set-20121104,0,6880677.story

baltimoresun.com

Regional football playoffs set

By Katherine Dunn

12:16 PM EST, November 4, 2012

Advertisement

Dates and times have been set for next weekend's regional playoffs as teams aim for the chance to play in the finals at M&T Bank Stadium Nov. 29-Dec. 1.

Here is the complete schedule:

Class 4A North

4. Blake (6-4) at 1. Westminster (10-0), Friday, 7

3. Catonsville (7-3) at 2. Sherwood (8-2), Friday, 7

Class 4A East

4. Meade (8-2) at 1. Arundel (10-0), Friday, 7

3. South River (8-2) at 2. Old Mill (8-2), Friday, 7

Class 4A West

4. Bethesda-Chevy Chase (7-3) at 1. Quince Orchard (9-1), Friday, 7

3. Churchill (7-3) at 2. Northwest (7-3), Friday, 7

Class 4A South

4. Eleanor Roosevelt (7-3) at 1. Wise (10-0), Saturday, 1 p.m.

3. Suitland (9-1) at 2. DuVal (9-1), 1 p.m.

Class 3A North

4. Hereford (7-3) at 1. Franklin (9-1), Friday, 7

3. North Harford (8-2) at 2. Milford Mill (9-1), Saturday, 1

Class 3A East

4. Mount Hebron (6-4) at 1. River Hill (10-0), Friday, 7

3. Reservoir (6-4) at 2. Atholton (9-1), Friday, 7

Class 3A West

4. Urbana (7-3) at 1. Damascus (10-0), Friday, 7

3. North Hagerstown (9-1) at 2. Seneca Valley (9-1), Friday, 7

Class 3A South

4. Friendly (6-4) at 1. Huntingtown (9-1), Friday, 7 p.m.

3. Potomac (8-2) at 2. Westlake (7-3), Friday, 7 p.m.

Class 2A North

4. Douglass-B (7-3) vs. 1. Edmondson (9-1) at Poly, Saturday, 4:30

3. Dundalk (8-2) vs. 2. Owings Mills (9-1) at Lansdowne, Friday, 7

Class 2A West

4. South Carroll (6-4) at 1. Middletown (10-0), Friday, 7

3. Poolesville (7-3) at 2. Walkersville (9-1), Friday, 7

Class 2A South

4. Gwynn Park (9-1) at 1. McDonough (9-1), Friday, 7

3. Patuxent (8-2) at Douglass-PG (9-1), Friday, 7

Class 2A East

4. Wicomico (8-2) at 1. Kent Island (10-0), Friday, 7

3. Elkton (9-1) at 2. Queen Anne’s (9-1), Friday, 7

Class 1A North

4. Manchester Valley (7-3) vs. 1. Reginald Lewis (9-1) at Poly, Saturday, 1

3. Overlea (8-2) vs. 2. New Town (8-2) at Woodlawn, Friday, 7

Class 1A South

4. Forestville (6-4) at 1. Dunbar (9-1), Friday, 7

3. Forest Park (6-4) vs. 2. W.E.B. Du Bois (8-1) at Poly, Friday, 7

Class 1A East

4. Bohemia Manor (5-5) at 1. Perryville (10-0), Friday, 7

3. Snow Hill (6-4) at 2. Cambridge-South Dorchester (7-3), Friday, 7

Class 1A West

4. Brunswick (6-4) at 1. Boonsboro (8-2), Friday, 7

3. Allegany (7-3) vs. 2. Fort Hill (8-2) at Greenway Stadium, Friday, 7