Several local players earned spots on the All-District teams from the Maryland State Association of Baseball Coaches. The local players on the teams are listed below.

District 1

Isaiah Pasteur, Winters Mill, junior

Bobby Summersgill, Liberty, senior


Follow @SunVarsity on Twitter for high school sports updates

Trevor Houck, Westminster, senior

District 5

Joey Benitez, Archbishop Spalding, senior

Steven Ghiardi, Arundel, senior

Craig Sheridan, South River, junior

Scott Mitchell, South River, senior

A.J. Hammen, Glen Burnie, senior

Eric Grantland, Northeast, senior

Nick Watkins, Annapolis Area Christian, senior

Matt Prince, North County, senior

John Drexel, Chesapeake-AA, junior

Brady Acker, Atholton, junior

Cody Morris, Reservoir, sophomore

Tommy Mee, Wilde Lake, senior

Joe Zayatz, Oakland Mills, senior

Logan Dubbe, Glenelg, senior

Derek Sicca, Hammond, senior

Paul Burmester, Atholton, senior

Ben Miller, Hammond, senior

Jake Bender, Marriotts Ridge, junior

District 6

John Klein, Catonsville, junior

Matt Evans, Eastern Tech, senior

Aidan Miller, Towson, senior

Mike O'Dwyer, Towson, senior

Kyle Kershner, Towson, senior

Shane Mizelle, Eastern Tech, senior

Tyler Silbersack, Franklin, junior

Ryan Miller, Lansdowne, senior

Kris Ewers, Dulaney, senior

Jeremy Davis, Catonsville, senior

Sean Welling, Loch Raven, senior

Cody Gwinn, Eastern Tech, junior

Jay Patti, Hereford, senior

Andy Szamski, Eastern Tech, junior

Robbie Wheelton, Catonsville, senior

Bobby Donald, Dulaney, senior

Patrick Wetzelberger, Hereford, senior

Sam Stark, Towson, senior

District 7

Nick Waite, Harford Tech, senior

Wyatt Alexander, Fallston, senior

Rick Sheeler, C. Milton Wright, senior

Logan Smith, North Harford, senior

Nick Loiodice, Bel Air, junior

J.T. Tipton, Patterson Mill, senior

Tyler Norcross, Bel Air, senior

Brian Shaffer, North Harford, junior

Griffin Marge, Patterson Mill, senior

Austin Reitz, North Harford, senior

Nic Hammer, North Harford, junior

Bryce Schulz, C. Milton Wright, senior

Jake Labe, C. Milton Wright, senior

J.D. Buck, Bel Air, senior

District 10

J.D. Caulkins, Archbishop Curley, senior

Zack Ridgely, Archbishop Curley, junior

Mitch Sutton, Archbishop Curley, senior

Joey Benitez, Archbishop Spalding, senior

Robbie Jones, Calvert Hall, senior

Alex Murphy, Calvert Hall, senior

Manny Rodriguez, Calvert Hall, junior

Troy Stokes, Calvert Hall, junior

Danny Blair, Gilman, sophomore

Gavin Sheets, Gilman, junior

Joe Smeton, Gilman, junior

Matt McGee, John Carroll, sophomore

Conor Reynolds, Loyola, senior

Bruce Zimmerman, Loyola, senior

Kyle Simmons, McDonogh, senior

Kirk Haynes, Mount St. Joseph, senior

Peter Solomon, Mount St. Joseph, junior

Keifer Rawlings, St. Paul's, junior

Jamal Wade, St. Paul's, junior