Become a digitalPLUS subscriber. 99¢ for 4 weeks.
Sports High School Sports Varsity Letters

2012 All-Harford County and All-UCBAC field hockey teams

Six C. Milton Wright field hockey players lead the All-Harford County selections from the county's coaches. Also, listed below are the Upper Chesapeake Bay Athletic Conference's All-Susquehanna and All-Chesapeake Division teams, also selected by the coaches.

All Harford County

First Team

Forwards

Taylor Burrier - Bel Air

Jenny Eckert - C.M.Wright

Danielle McDiarmid - Fallston

Rebecca Rinaca - North Harford

Kara Parks - North Harford

Mariel Castronova - Patterson Mill

Midfielders

Sabrina Rhodes - C.M. Wright

Emily Jachelski - C.M. Wright

Lindsay Summers - Fallston

Katie Owens - North Harford

Linnea Gonzales - Patterson Mill

Defense

Maggie Gallagher - C.M. Wright

Bethany Riley - C.M. Wright

Nicole McDiarmid - Fallston

Maddie Price - North Harford

Christina Claypool - Patterson Mill

Christina Miller - Joppatowne

Goalie

Sydney Rhodes - C.M. Wright

UCBAC All-Susquehanna Division

First Team

Forwards

Lyndsey Endlich - Harford Tech

Paige Buckworth - North East

Natalie Hack - North East

Haley Stewart - Havre de Grace

Midfielders

Hannah Wein - Perryville

Ashley Martinez - Joppatowne

Aria Real - Aberdeen

Tyler Bethke - Harford Tech

Casie Preisch - Perryville

Defense

Christine Miller - Joppatowne

Ginger Williams - Aberdeen

Molly Crothers - Perryville

Goalies

Brittany Gibson - Perryville

April Kinyua - Joppatowne

Second Team

Forwards

Natalie Depase - North East

Morgan Williams - Edgewood

Rodneisha Scott - Joppatowne

Brooke Hornberger - Perryville

Midfielders

Renee Dunn - Elkton

Sarah Harris - Elkton

Morgan Peschec - Perryville

Hannah Soelner - Harford Tech

Bailey Kerr - North East

Defense

Lexie Endlich - Harford Tech

Hannah Durrant - Elkton

Lindsay Poore - Perryville

Goalie

Morgan Pyler - North East

Honorable Mention

Hannah Siebert - Perryville

Trenae Thomas - Joppatowne

Jordan Ganzermiller - Joppatowne

Brooke Fullem - Harford Tech

Mikaela Harrison - Harford Tech

Julie Crothers - Perryville

Taylor Clark-Hartman - Havre de Grace

Allison Deal - Havre de Grace

UCBAC All-Chesapeake Division

First Team

Forward

Mariel Castronova - Patterson Mill

Rebecca Rinaca - North Harford

Kara Parks - North Harford

Taylor Burrier - Bel Air

Chelsea Moran - Bo Manor

Jenny Eckert - C. M. Wright

Midfielder

Lindsey Summers - Fallston

Linnea Gonzales - Patterson Mill

Sabrina Rhodes - C.M. Wright

Elizabeth Davis - Bo Manor

Katie Owens - North Harford

Defense

Nicole McDiarmid - Fallston

Maggie Gallagher - C.M. Wright

Christina Claypool - Patterson Mill

Bethany Riley - C.M. Wright

Maddie Price - North Harford

Goalie

Sydney Rhodes - C.M. Wright

Meghan Mingioni - Bel Air

Emilee Woodhall - Bo Manor

Second Team

Forwards

Madison Healey - Bel Air

Danielle McDiarmid - Fallston

Katie Meek - Patterson Mill

Haley Matthai - C.M. Wright

Maddy Dolinar - North Harford

Sophie Crowther - North Harford

Midfielders

Emily Jachelski - C.M. Wright

Brooke Williams - C.M. Wright

Ronelle Bautista - Patterson Mill

Audrey Byrd - North Harford

Judy Yurkofsky - Bel Air

Defense

Amy Beil - Patterson Mill

Riley Williams - C.M. Wright

Emilee Halley - C.M. Wright

Sarah Warczynski - North Harford

Claire Matta - North Harford

Goalies

Sarah DiMaggio - Fallston

Abby Phillips - North Harford

Honorable Mention

Leslie Thomas - Rising Sun

Julie Sibbesen - Patterson Mill

Sarah Teesdale - Bel Air

Conner Hanley - Bel Air

Maddie Hedrick - Patterson Mill

Jenna Caldwell - Fallston

Tori Gryglewski - Bel Air

Erin Archibald - Bo Manor

Alex Lebovic - Patterson Mill

Brooke Tetteris - Patterson Mill

Taylor Gillis - Bel Air

Jaelyn Felts - Patterson Mill

Kate Chizmar - Bel Air

Rachel Baca - North Harford

Ashley Jackson - Bo Manor

Marissa Perfetti - Fallston

Copyright © 2014, The Baltimore Sun
Related Content
Comments
Loading