Boys lacrosse
No. School Record Prev. 
1. McDonogh 11-2 
2. Calvert Hall 11-1 
3. Gilman 7-4 
4. St. Paul's 10-4 
5. St. Mary's 9-3 
6. Boys' Latin 7-5 
7. Glenelg9-1 10 
8. Hereford 11-1 
9. Westminster8-1 14 
10. Loyola 5-8 15 
11. Fallston 9-2 11 
12. Bel Air 9-1 
13. Severn 9-8 — 
14. Arundel 9-1 
15. Marriotts Ridge 7-2 13
Other teams considered: Annapolis Area Christian (8-3), Centennial (6-2), Chesapeake-AA (7-3), Friends (9-1), Mount St. Joseph (3-9), North Harford (7-2), Severna Park (6-4), South Carroll (8-1), South River (7-2), Winters Mill (6-2)

No. School Record Prev. 
1. McDonogh 11-0 
2. Winters Mill 5-1 
3. Bryn Mawr 11-1
4. Westminster 8-0 14
5. John Carroll 5-2 10
6. South River 7-3 
7. Century 8-1 8
8. Roland Park 10-4 
9. Fallston 8-1 — 
10. Severn 9-6 — 
11. Broadneck 7-2 
12. Notre Dame Prep 7-6 
13. Severna Park 7-2
14. Dulaney 8-2-1 
15. Marriotts Ridge 8-1 12 

Follow @SunVarsity on Twitter.

Other teams considered: C. Milton Wright (6-3), Centennial (5-1), Liberty (4-3), Mount Hebron (9-1), St. Paul's (8-5)

Baseball
No. School Record Prev. 
1. Calvert Hall 17-7 
2. Archbishop Spalding  9-4 
3. John Carroll  8-2  3
4. Chesapeake-AA  10-1 
5. Reservoir   12-0
6. Westminster   9-0  8
7. Severna Park 8-1  
8. Gilman 13-8 
9. Atholton 9-2  7
10. Patterson Mill 12-1  15 
11. Fallston 8-3 10 
12. C. Milton Wright 9-3 11 
13. Severn 12-1  14 
14. Archbishop Curley  8-4 12 
15. Digital Harbor  8-1  13
Other teams considered: Dulaney (6-3), Franklin (5-4), Hereford (4-4), Kenwood (5-2), Loyola (12-8), Mount St. Joseph (8-7), Old Mill (7-3), St. Paul's (7-5)

Softball
No. School Record Prev. 
1. Chesapeake-AA 12-0 
2. Broadneck 7-2 
3. Seton Keough 6-1 
4. Archbishop Spalding 4-2 
5. Eastern Tech 7-0 10 
6. Howard 9-1 
7. Glen Burnie 6-2 
8. Severna Park 6-1 14 
9. Lansdowne 9-1 
10. Franklin 7-2 
11. North Carroll 9-1 11 
12. Liberty 9-1 12 
13. Glenelg 6-3 13 
14. River Hill 6-1 15 
15. C. Milton Wright 6-3 — 
Other teams considered: Bel Air (9-1), Catonsville (6-1), Century (7-3), Marriotts Ridge (8-2), North County (5-2)

Boys track and field
No. School Prev. 
1. Gilman 
2. Archbishop Curley 
3. Atholton 
4. Carver 
5. Mount St. Joseph 
6. Hereford 
7. Oakland Mills 
8. Century 
9. Chesapeake-AA 
10. Franklin 10 
Other teams considered: Digital Harbor, Francis Scott Key, Glenelg, Loch Raven, Milford Mill, Old Mill, Reservoir, Winters Mill

Girls track and field
No. School Prev. 
1. McDonogh 
2. Western 
3. Hereford 
4. Mount Hebron 
5. Liberty 
6. Century 
7. Hammond 
8. Western Tech 
9. Old Mill 
10. Catonsville 10 
Other teams considered:, Chesapeake-AA, Digital Harbor, Harford Tech, Manchester Valley, Milford Mill, Mount de Sales, River Hill

How the polls are conducted: The Baltimore Sun polls are compiled weekly by the sports staff after observing events and consulting with coaches.