Top Hammond Park finishers:

Individual Medley

9-10G: 1. Ravel, 1:31.69; 4. Beck; 5. Wassell; 6. Lee. 9-10B: 1. Devroye, 1:33.88. 11-12G: 1. O'Shaughnessy, 1:20.97; 2. D'Costa; 3. Devroye; 4. Veeck. 11-12B: 1. Finegan, 1:32.49; 2. Ravel; 3. Osborn; 4. Dixon. 13-14G: 1. Gaynor, 1:15.37; 3. O'Shaughnessy; 4. Rowell; 5. Sowers; 6. Dorn. 13-14B: 2. Scholz; 3. Osborn; 4. Chung; 6. Sellers. 15-18G: 5. Cheng; 6. Hsieh. 15-18B: 4. Saunderson; 5. Rutten; 6. Sims.

Freestyle

6-UG: 1. Williamson, 29.03; 2. Burian; 3. Dugan; 4. Crawford; 6. Salmans. 6-UB: 1. Wassell, 34.75; 2. Bowles; 3. Aquino; 4. Okamoto; 6. Hogue. 8-UG: 1. Hogue, 19.62; 2. Adam; 4. Wassell; 5. Bowles; 6. Blucher. 8-UB: 1. Devroye, 18.13; 2. Nogle; 4. Veeck; 5. Williamson; 6. Beck. 9-10G: 1. Ravel, 36.28; 4. Woo; 6. Law. 9-10B: 1. Devroye, 36.72; 2. Maruschak; 3. Hamilton; 5. Fato; 6. Musser. 11-12G: 1. O'Shaughnessy, 32.27; 2. Devroye; 3. Dorn; 4. Hatzakos; 5. Kohn; 6. Smith. 11-12B: 1. Finegan, 34.98; 2. Maruschak; 3. Dotson; 5. Osborn; 6. Dixon. 13-14G: 1. Gaynor, 1:07.71; 2. O'Shaughnessy; 3. Petrusky; 4. Rowell; 6. Saunderson. 13-14B: 1. Scholz, 1:05.64; 2. Chung; 4. Sellers; 6. Smith. 15-18G: 1. Hsieh, 1:18.86; 3. D. D'Costa; 4. L. D'Costa. 15-18B: 4. Saunderson; 6. Rutten.

Backstroke

6-UG: 1. Burian, 34.85; 2. Williamson; 3. Crawford; 4. Dugan. 6-UB: 1. Wassell, 38.71; 2. Aquino; 3. Bowles; 5. Okamoto. 8-UG: 1. Hogue, 24.78; 2. Adam; 4. Wassell; 5. Ukstins; 6. Cramer. 8-UB: 1. Veeck, 22.50; 3. Devroye; 4. Co. Nogle; 5. Beck; 6. Ca. Nogle. 9-10G: 3. Woo; 4. Law; 5. Lee; 6. Beck. 9-10B: 1. Devroye, 20.27; 2. Hamilton; 3. Musser; 4. Fato; 5. Macek. 11-12G: 1. O'Shaughnessy, 35.41; 2. D'Costa; 3. Devroye; 4. Koo; 5. Hatzakos; 6. Kohn. 11-12B: 1. Finegan, 42.37; 2. Ravel; 3. Maruschak; 4. Dixon; 5. Im. 13-14G: 2. O'Shaughnessy; 3. Barrett; 4. Rowell; 5. Striegel; 6. Petrusky. 13-14B: 1. Osborn, 34.67; 3. Scholz; 4. Smith; 6. Rados. 15-18G: 3. Petrusky. 15-18B: 2. Saunderson; 4. Rutten; 5. Dorn; 6. Salmans.

Butterfly

8-UG: 2. Bowles; 3. Hogue; 4. Wassell. 8-UB: 1. Veeck, 21.85; 2. Nogle; 3. Williamson; 4. Wang. 9-10G: 1. Ravel, 18.22; 3. Wassell; 6. Saunderson. 9-10B: 1. Devroye, 17.97; 2. Maruschak; 4. Rhodes; 5. Bott. 11-12G: 1. O'Shaughnessy, 35.00; 2. D'Costa; 3. Shugar; 4. Dorn; 5. Obler; 6. Kaylie. 11-12B: 1. Dixon, 41.58; 2. Dotson; 3. Finegan; 4. Maruschak. 13-14G: 1. Gaynor, 33.90; 3. Rowell; 4. O'Shaughnessy; 5. Barrett; 6. Dixon. 13-14B: 1. Sellers, 33.93; 3. Chung; 4. Smith; 6. Heim. 15-18G: 4. Cheng; 6. Barrett. 15-18B: 2. Saunderson; 4. Rutten; 5. Sims; 6. Rowell.

Breaststroke

8-UG: 2. Blucher. 8-UB: 1. Devroye, 28.71; 3. Williamson; 4. Beck; 6. Aquino. 9-10G: 1. Ravel, 21.96; 3. Woo; 5. Beck; 6. Ake. 9-10B: 2. Maruschak; 4. Macek; 5. Musser. 11-12G: 1. D'Costa, 46.08; 2. Dorn; 3. Devroye; 4. Veeck; 5. Obler; 6. Hatzakos. 11-12B: 1. Ravel, 47.57; 2. Osborn; 4. Macek; 5. Son. 13-14G: 1. Gaynor, 38.71; 2. Barrett; 3. Petrusky; 6. Dorn. 13-14B: 1. Osborn, 36.37; 3. Sellers; 5. Masters. 15-18G: 4. Barrett; 5. Cheng; 6. D'Costa. 15-18B: 2. Higgins; 3. Anlage; 4. Salmans; 5. Dorn.

Free Relays

6-UM: Williamson, Bowles, Crawford, Wassell, 3:05.59. 8-UM: 1. Co. Nogel, Bowles, Wassell, Devroye, 1:26.79; 2. Ca. Nogle, Blucher, Hogue, Veeck. 9-10G: 2. Law, Wassell, Sanderson, Woo. 9-10B: 1. Maruschak, Fato, Sims, Hamilton, 2:59.25; 2. Bott, Rhodes, Aquino, Musser. 11-12G: 1. Hatzakos, Kohn, Shugar, Dorn, 3:00.72; 2. Simmerly, Veeck, Obler, Smith. 11-12B: 1. Osborn, Maruschak, Ravel, Dotson, 2:34.93; 2. Im, Macek, Son, Sims. 13-14G: 1. Petrusky, Sowers, Dorn, Barrett, 2:27.41; 2. Dixon, Striegel, Kaylie, Saunderson. 13-14B: 1. Osborn, Chung, Sellers, Scholz, 2:05.07.

North Saint John's, 301; Westminster Riding Club, 185

The North Saint John's Blue Marlins defeated the Westminster Riding Club Seahorses on June 29. Three NSJ records were broken. Matthew Kohler broke the 31-year-old 15-18 Boys Backstroke record, with a time of 29.53. Deanna Parsons broke her own record in the 15-18 Girls Breaststroke, posting a time of 37.31. The 9-10 Girls Freestyle Relay record was broken by Alyssa Corb, Avery Veliuona, Samantha Ekanayake and Zoe Perna, with a time of 2:24.63. Ben Skopic won all three of his individual events.

Top North Saint John's finishers:

Individual Medley

9-10G: 1. A. Corb, 1:32.30; 3. S. Ekanayake; 5. A. Page. 9-10B: 2. A. Holland, 1:49.81; 3. J. Kettering; 4. B. Schickler. 11-12G: 1. N. Fitzsimmons, 1:29.27; 2. K. Zgorski; 4. M. Conroy. 11-12B: 2. J. Cargiulo, 1:31.78; 3. K. Zgorski. 13-14G: 1. B. Hoffman, 1:20.27; 2. I. Dutra; 4. P. Vaxmonsky. 13-14B: 1. B. Skopic, 1:08.91; 4. N. Brusco; 5. I. Luther. 15-18G: 3. A. Santoni, 1:21.90; 4. B. Rout; 5. L. Hoppers. 15-18B: 1. M. Kohler, 1:09.41; 3. M. Skopic; 6. P. Shulman.

Freestyle

6-UG: 3. Q. Carberry, 33.84; 5. A. Mackey; 6. V. Jensen. 6-UB: 1. J. Corb, 27.16; 2. B. Clark; 3. W. Kettering. 7-8G: 1. S. Ritter, 24.37; 4. M. Vasilios; 5. C. Vaxmonsky. 7-8B: 1. R. Conroy, 20.06; 2. T. Schickler; 4. H. Foster. 9-10G: 1. A. Corb, 35.60; 2. A. Veliuona; 4. A. Holland. 9-10B: 1. S. Collins, 37.50; 3. D. Wilson; 4. B. Demek. 11-12G: 2. K. Zgorski, 35.70; 3. E. Bullock; 4. E. Keogh. 11-12B: 1. B. Rice, 30.84; 4. J. Dutra; 7. B. Snyder. 13-14G: 1. K. Snyder, 1:06.24; 3. K. Stagg; 4. J. Komons. 13-14B: 1. A. Smith, 1:05.00; 2. A. Holland; 4. J. Kempic. 15-18G: 1. A. Warren, 1:08.90; 3. O. Parsons; 4. B. Rout. 15-18B: 1. K. Zgorski, 58.13; 3. R. Smith; 5. T. Rice.