During a dual meet at Edgewood Middle on Wednesday night, the C. Milton Wright Mustangs earned a 242-94, dual meet victory over the Fallston Cougars.

The Mustang girls squad was led by sisters Lauren and Julia O'Mara, who combined to win four individual races. Lauren O'Mara took first in the 500-yard freestyle and 100-yard breaststroke, while Julia O'Mara won the 50-yard freestyle and 100-yard backstroke.

Megan Cowan earned the CMW girls two victories, winning the 200-yard medley and 100-yard freestyle.

CMW's Ryan Pellegrino won the boys 100-yard freestyle and 100-yard backstroke, while teammate Colin Hildebeidel took first in the boys 200-yard freestyle and 100-yard butterfly.


Sign up to receive our free daily email newsletter: Bel Air Today

The Mustangs' Andrew Youn won the boys 500-yard freestyle, while teammate Bernie Chang took first in the boys 200-yard medley.

Erika Slotnick won the girls 200-yard freestyle for the Mustangs, while teammate Jamie Hruz raced to a win in the girls 100-yard butterfly.

Winning the boys 50-yard freestyle for CMW was Tyler Dellaratta.

Fallston's Ryan Hutchens took first in the boys 100-yard breaststroke.

Patterson Mill wins tri-meet

The Patterson Mill swim squad earned two victories Wednesday at Magnolia Middle, beating Aberdeen, 131-56, and Joppatowne, 136-50, in a tri-meet.

Aberdeen won its matchup with Joppatowne, 105-74.

Patterson Mill's Patrick Ward took two victories, winning the boys 50-yard freestyle and 100-yard freestyle.

Jordan Johnson won the boys 200-yard medley and 100-yard breaststroke for the Huskies.

The Huskies' Ayana Phillips won the girls 50-yard freestyle and 100-yard breaststroke, while teammate Delaney Miller took first in the girls 200-yard freestyle.

Patterson Mill's Brendan Mahoney won the boys 100-yard backstroke, and Krysten Leland completed the Husky sweep of that event with a win in the girls 100-yard backstroke.

Aberdeen's Lauren Drumm beat the field in two events, winning the girls 200-yard medley and 500-yard freestyle.

Tyler Hutchins won the 500-yard freestyle for Aberdeen, while fellow Eagle Alec Steiger took first place in the boys 100-yard butterfly.

Sabrina Guiou notched a first-place showing for Aberdeen in the girls 100-yard butterfly.

Joppatowne's Dale Marx took top honors in the boys 200-yard freestyle, while Maya Carter earned the Mariner girls a victory in the girls 100-yard freestyle.

North Harford over Bel Air