It was a banner week for three local swim teams as Rollingwood, Hunting Hills and Woodbridge Valley  emerged with victories in week five.

The regular season ends Saturday, July 19, and all three of those winners are home.

Rollingwood hosts Roland Run; Hunting Hills hosts Lochearn and Woodbrdge Valley entertains Chartwell.

In last week’s meet, Sarah and Rebecca Younts and Chris Krabbe were triple winners for the Rollingwood Seals.

Ana Vanek, Anna Hall, Claire Iverson, Joseph Loeb and Elliot Hall won three times each for the Hunting Hills Hammerheads.

Sierra Bory was the lone triple winner for Woodbridge Valley Bluefins.

Rollingwood rolls past Andover, 252-231

Results

6-under girls: Keela Aldave 3rd free; Annika Nilsen 2nd back; Samantha Randell 1st back; Emma Saverino 1st free.

6-under-boys: Rahul Shahani 3rd free, back.

8-under-girls: Casey Fisher 2nd back, 3rd fly; Macy Hager 3rd back; Madelyn Taylor 2nd fly; Kate Wilking 2nd breast.

8-under-boys: Aidan Chairs 2nd fly; Gibson Howe 1st back, fly, 3rd free; Zach Missigman 2nd free, breast; Ethan Schulze 3rd back; Austin Slade 1st breast.

9-10 girls: Angelina Aldave 3rd IM, back; Cate Alokones 2nd IM, free; Caroline Wilking 3rd breast.

9-10 boys: Noah Fudala 2nd back; Matthew Perry 2nd IM, 3rd fly; Nathan Pittroff 1st breast, 2nd fly; Matt Rice 3rd back; Brian Ruppel 1st IM, 3rd free; Jonah Stein 2nd free, breast.

11-12 girls: Ava Metzbower 3rd free; Jenna Missigman 2nd IM, fly, breast; Meredith Morse 2nd free; Cecilie Nilsen 3rd IM; Elizabeth Perry 1st free, back, fly; Beatrice Pittroff 3rd fly.

11-12 boys: Will Alokones 3rd breast; Alexander Chairs 2nd IM; Hawkins Howe 3rd IM, free; William Slade 2nd breast; Noah Waltz 2nd back, 3rd fly.

13-14 girls: Lily Stonecipher 2nd IM, 3rd back; Sara Younts 1st free, fly, breast.

13-14 boys: Matthew Hellman 2nd breast, 3rd fly; Jack Levickas 1st IM, 3rd back; John Perry 1st free, fly; Bryce Spinnato 1st breast, 2nd back.

15-18 girls: Sophie McKenna-Wilson 3rd back; Maddie McVearry 3rd IM, 2nd breast; Maggie Stein 1st back, 2nd free, fly; Rebecca Younts 1st IM, free, fly.

15-18 boys: Chris Krabbe 1st IM, free, back; Victor O’Toole 1st fly, 2nd IM; Andy Rudrow 2nd back; Billy Vaughn 2nd free, fly, breast.