Become a digitalPLUS subscriber. 99¢ for 4 weeks.

Laurel area recreational notices

Greater United Laurel Soccer Club

U-8 Girls: The Furious Nine 2 (Rianna Clash, Mia Maniece), Vincent's Victors 2 (Alliette Johnson, Gabriela Meza)

Green Machine 4 (Maya Miller, Taylor Murray), Rua's Rangers 4 (Clara Garrick, Eleanor Humphrey).

U-10 Girls: Kerrigan's Kickers 1 (Leah Booker, Samantha Frederick Arianna Fermin ), Allen's Aces 1 (Maryann Eba, Madison Monroe). Ive's Ice Queens 3 (Chantal Greaves, Genevieve Hoyah), Demik's Destroyers 3 (Katie Godshall, Ana Idler).

U-12 Girls: Stallions 5 (Rachel DaVincentz, Kasey Feldtmose), Green's Giants 5 (Nia Powell, Katherine Reyes)

Berry's Bombers 5 (Emely Saavedra, Dayanna Diaz) Clinton's Clique 1 (Lucia Chinchilla, Madison Cruz).

U-14 Girls: GLUSC 3 (Amoyiah Jordan, Nicole Sauls) SAC 2.

U-8 Boys: Vernor's Vipers 4 (Christian and Jimmy Palacios), Graninger's Grapplers 4 (Andrew Figueroa, Phi Huynh).

Chirino's Chargers 7 ( Dion Johnson, James McFarland), Temple Hills 2 (Carey Szepucha, Dexter Watts). Van Der Have's Vanguard 2 (Jaden Chery, Jarius Kupualor), Titans 2 (Jahmali Brown, Mateo Idler).

U-10 Boys: Chirino's Champs 7 (Alan Enriquez, Hugo Fierros), Blanco FC 1 (Brandon and Jordan Lewis).

Kenealy's Knights 4 (Dequan and Devean Miller), Carey's Crusaders 4 (Patrick Dwyer Jr., Wayne Legendre).

U-12 Boys: Green Hornets 6 (David Sodimu, Samuel Gibson), AC Laurel 3 (Nathan Alpaugh, Dabi Bolarinwa).

Russell's Rangers 4 (Grant McDonald, Javier Navarro), Red Rockets (Johnny Castillo, Ricardo Conde).

U-14 Boys: Laurel Blues 3 (Jacob Ewing, Brennan Kenealy) Russo's Prophets (Mario, Roberto and Efrain Hernandez)

Landau Fury 2 (Liam and Ann-Therese Greaves), Spartans 1 (Jairo Dumas, Jean-Franklin Eba).

U-19 Boys: GLUSC LTD 8 (Raymond and Dhara Chan), SAC 4 GLUSC Wanderers 2 (Brandon Sauls, Manny Williams) SAC 1.

U-8 girls: Endres Express 2 (Samantha Caldwell, Senai Carr), Green Flowers 2 (Cire Barber, Brianne Bobb-Semple). Rua's Rangers 3 (Christine Berkelaar, Allison Diaz) Vincent's Victors 3 (Gabrielle Clary, Mary Garnes)

U-10 girls: Fiery Dragons 4 (Nadia Burney, Jasmine Conyers), Kerrigan's Kickers 2 (Jumobi Adedapo, Juliana Belt). Allen's Acrobats 5 (Kyrra Allen, Jamea Lee), DeMik's Destroyers 2 (Miryam Berkelaar, Gabriele Berry)

U-12 girls: Stallions 4 (Natalie Berry, Jenelle Chu), Clinton's Clique 1 (Sydney Baucum, Taylor Baucum).

Green Giants 8 (Ayanna Green, Mykenna Maniece), Berry's Bombers 4 (Diana Mendez, Mikah Walker).

U-14 girls: Greater Laurel United Soccer Club 2 (Samantha Durnbaugh, Troi Eggleston), SAC 1

U-8 boys: Chrino's Chargers 5 (Vasile Galu, Chris Guerrero), Graninger's Grapplers 5 (Brian Angel, Christian Castillo).

Van Der Have's Vanguard 2 (Danilo and Benjamin Cardona), Vernor's Vipers 2 (Griffin Hoyah, Brent McQuilkin II).

Thomas' Pterodactyls 5 (Adekunle Akinshola, Avery Bourke), Red Fireballs 1 (Arthur Miller, Simon LeBlanc).

U-10 boys: Blanco's Blasters 2 (Angel Gonzalez, Luis Hidalgo-Reyes), Carey's Crushers 2 (Ali Ahmed, Jakim Bilewu).

Chirino's Chargers 5 (Daniel Angel, Rushil Desai), Kenealy's Knights 5 (Daniel Fombu, Ricardo Guerrero).

U-12 boys: AC Laurel 5 (Nathan Alpaugh, Dabi Bolarinwa), Maroon Jellybeans 3 (Jorge Angel, Christian Chinchilla),

Nelson's FC 2 (Suwattanapong Choung, Caleb Dufresne), Red Rockets 2 (Justin and Joshua Ajayi).

U-14 boys: Landau's Lancers 4 (Kelvin Angel, Seth Anokye), Russo's Renegades 2 (Andre Dachao, Henry Hernandez).

Spartans 3 (Kyree Akinkuowo, Imari Conway), Geb's Machine 1 (Ivan Castillo, Reilly Escalante).

U-19 Boys Greater Laurel United LPHS 3 (Diego Gomez, Angel Figueroa), SAC 1.

Greater Laurel United RRHS 3 (Saa Yarjah, David Cortes), SAC 0.

Maryland City soccer

U-12 girls: Storm 2, MC 0. Najea Odom, Gabriela Herrera and goalie Brittany Johnson shined.

U-12 girls: MC 1, Annapolis 0; goal: Shaun Joyner. Standout defense from Jonny Graham. goalies: Chad Bobrick, Santiago Zuluaga.

Maryland City teeball

Orioles vs. the MC Sharks. Orioles great plays: William Levy, Joshua Roth, Jae Wren. Sharks great plays: Hunter Stello, Harry Stello, Nicholas Royal.

Volleyball

The Players Club Women's Volleyball Team won the Prince George's County won league championship. Team members include Karen Maszkiewicz, Dani Morgan, Angie Charles, Evelyn Siler, Jessica Sandle, Kelly Maszkiewicz, Sally Barcus, LaQuanta Smalley and Diane Sills

Copyright © 2014, The Baltimore Sun
Comments
Loading